Ten ponad 100-letni wrak statku wygląda jak las na wodzie

0
793

Słyszeliście o zatoce Homebush Bay w Sydney? To miejsce, w którym Wasze serca zgubią swój rytm. To miejsce, w którym jest wiele opuszczonych statków z XX wieku. I właśnie jeden ze statków ma imponujący wygląd. Wygląda jak las na środku zatoki.

W Australii, na przedmieściach Sydney, w dzielnicy Homebush jest jeden bardzo nietypowy wrak statku.

SS Ayrfield ma ciekawą historię sięgającą już 1911 roku, kiedy to jednostka została zwodowana w Wielkiej Brytanii. Początkowo statek nosił nazwę SS Corrimal, miał 79 m długości i tonaż 1140 ton. Przez długie lata jednostka służyła jago statek transportowy, przeznaczony głównie do przewozu węgla, a w czasie II wojny światowej również zaopatrzenia dla alianckich oddziałów walczących na Pacyfiku.

Po wojnie statek miał wrócić do roli węglowca, ale po kilku zmianach właściciela, także nazwy na SS Ayrfield, 6 października 1972 roku statek został ostatecznie wycofany z eksploatacji i wysłany do zatoki Homebush, gdzie znajdowała się stocznia złomowa, w której zamierzano rozebrać statek.

Jednak w tamtym czasie zatoka nie była już stocznią dla wraków, dlatego ten i inne statki, które służyły podczas II Wojny Światowej, zostały pozostawione same sobie. Część jednostek zatonęła, a pozostałe zostały dosłownie przejęte przez naturę. Właśnie taki los spotkał SS Ayrfield.

Porośnięty drzewami stalowy kadłub dawnego węglowca SS Ayrfield jest obecnie jedną z miejscowych atrakcji turystycznych przyciągających fotografów z całego świat. Statek ten jest zdecydowanie warty zobaczenia. Wygląda jak las na wodzie.

Czytaj: 23 zdjęcia Titanica, które przyprawią Cię o gęsią skórkę

Poniżej możecie zobaczyć, jak niesamowicie wygląda SS Ayrfield.

SS Ayrfield (fot. Des Wass)
SS Ayrfield (fot. Jason Baker)
SS Ayrfield (fot. Paul Carmona)
SS Ayrfield (fot. Tina Reynolds)
SS Ayrfield (fot. Tina Reynolds)
www.facebook.com
www.facebook.com
www.facebook.com

Źródło: abandonedspaces.co

Czytaj: TEN PŁYWAJĄCY JACHT O WARTOŚCI 5,5 MILIONA DOLARÓW TO NAJWIĘKSZY LUKSUS NA MORZU