Ten przyjemny masaż pozwoli Twojemu maluszkowi znacznie szybciej zasnąć

0
609
Masaż musi być delikatny. Zdjęcie: facebook.com

Delikatny, relaksacyjny masaż może wykonać każdy rodzic – to prosta sztuka, która korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Sprawdź, jak to robić.

Badania kliniczne wykazały, że masaż wykonywany niemowlęciu wiąże się z wieloma korzyściami zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Spokojny dotyk kochającej matki wzmacnia więź pomiędzy nią a niemowlakiem i tym samym zwiększa poczucie bezpieczeństwa Twojego dziecka. Dodatkowo masaż dziecka sprzyja jego rozwojowi.

Spokojne, delikatne masowanie ciała dziecka poprawia rozwój mózgu, pobudza układ limfatyczny w organizmie dziecka i wspomaga trawienie. Dzieci, którym rodzice wykonywali masaż mają mniejszy problem z zaparciami, gazami i przekrwieniem. Są bardziej zrelaksowane i zdecydowanie lepiej śpią. Dla każdej matki masaż dziecka może być wyjątkową formą komunikacji. Wykonane masażu pomaga się wyciszyć, odstresować, zrelaksować. Ma to być przyjemna chwila zarówno dla dziecka, jak i dla Ciebie. Czerp przyjemność z tego kontaktu, to Wasze wspólne ważne chwile.

Czytaj: 9 błędów, których żałuje bezwzględna większość rodziców.

Jak przygotować się do masażu dziecka?

Bardzo ważne jest stworzenie przez matkę odpowiedniej atmosfery. Pół godziny przed masażem warto poświęcić dziecku 100% swojej uwagi. Należy wyłączyć telewizor, wyciszyć telefon. Pokój powinien mieć odpowiednio ciepłą temperaturę, zwłaszcza, jeśli matka planuje rozebrać dziecko, a oliwkę, której będziesz używać, rozgrzej na dłoniach.

Pod żadnym pozorem nie wolno masować dziecko, które przed chwilą skończyło jeść, jest chore lub niedawno zostało poddane szczepieniu. Lepiej nie wykonywać masażu, gdy dziecko płacze i nie ma nastroju i gdy dziecko śpi.

Jak wykonywać masaż?

Poniżej możecie zobaczyć filmik, na którym wszystko dokładnie widać. Te dzieci są przeurocze i prze-kochane.

Masaż dla dziecka

Masaż, który przyniesie wiele korzyści dla Twojego dziecka ?

Publisert av MegaMamy Torsdag 19. september 2019

Źródło i zdjęcia: facebook.com

Czytaj: Chcesz wychować mądre i samodzielne dziecko? Rozważ 18 rad od znanej pedagog!