Ten pub jest ozdobiony dwoma milionami dolarów w gotówce

0
422

Ten pub na Florydzie jest ozdobiony prawie dwoma milionami dolarów w gotówce.

Irlandzki pub McGuire’s to popularna restauracja i lokalny punkt orientacyjny w Pensacola na Florydzie, słynąca z dwóch milionów dolarów w gotówce zwisających z sufitu.

Historia unikalnej dekoracji irlandzkiego pubu McGuire’s sięga 1977 roku, kiedy Martin McGuire i jego żona Molly założyli firmę i otworzyli restaurację.

Martin zajmował się barem, podczas gdy Molly obsługiwała stoliki, a kiedy dostała swój pierwszy napiwek w wysokości dolara, uczciła to, wpisując na nim datę i przypinając ją do tylnego baru na szczęście.

Nie wiedziała, że to początek długiej tradycji, która wciąż jest szanowana przez bywalców pubu. Już następnego dnia po tym, jak pierwszy rachunek został przypięty do baru, ludzie zaczęli dodawać banknoty do kolekcji i od tego czasu robią to do dziś.

Zdjęcie: Panoramio

„Restauracja ma 15 000 stóp kwadratowych, a na każdym kawałku tego sufitu i dużej części ścian są banknoty dolarowe”, powiedział właściciel Martin McGuire w 1999 roku.

Zdjęcie: Facebook

W czasie wywiadu McGuire oszacował, że jego unikalny wystrój wynosi około 175 000 dolarów, ale według nowszych szacunków pub ma teraz prawie dwa miliony dolarów zwisające z sufitu. To fortuna dosłownie na wyciągnięcie ręki od nieznajomych, z których większość opiera się pokusie wzięcia części tej gotówki dla siebie.

Czytaj: Tańsze bilety komunikacji miejskiej dla turystów w Krakowie

Zdjęcie: Facebook

Oczywiście przy tak dużej ilości pieniędzy na widoku zdarzały się incydenty, a kradzieże były zgłaszane w irlandzkim pubie McGuire przez lata.

Pracownik został kiedyś ukarany grzywną i objęty okresem próbnym po rzekomym ściągnięciu zielonej „tapety” o wartości około 5000 USD, a wielu innych próbowało użyć oznaczonych banknotów do opłacenia różnych rzeczy w Pensacoli.

Czytaj: Para zbudowała sobie mini pub w ogrodzie – jest świetny!

Zdjęcie: Facebook

A ponieważ każdy banknot, który widnieje na suficie McGuire’a, jest podpisany czarnym markerem i ma dziury po zszywkach, trudno wydać te pieniądze w dowolnym miejscu w mieście.

Irlandzki pub to lokalny punkt orientacyjny, a tradycja pieniężna jest bardzo dobrze znana, więc gdy ktoś przedstawi oznaczony banknot praktycznie w dowolnym miejscu w Pensacola, szybko ta informacja trafia do właścicieli pubu.

Zdjęcie: Facebook

„Kasjer natychmiast zorientował się, że to prawdopodobnie pieniądze od McGuire’s i powiadomił kierownika, a w tym czasie podejrzany trochę się zaniepokoił i wyszedł z budynku”, jeden z policjantów powiedział WEAR-TV o próbie wymiany skradzionych banknotów przez złodzieja w lokalnym banku.

W mieście Destin na Florydzie znajduje się drugi irlandzki pub McGuire’s, który według raportu z 2017 roku miał aż 1,7 miliona dolarów w gotówce zwisających z sufitu.

Zdjęcie: Facebook

johannesfloe.com – Art to remember