Ten sposób sprawi, że Twoja bielizna zawsze będzie biała i świeża.

0
1358
Back view portrait of a young woman unbuttoning brassiere

Bielizna to najważniejsza część naszej garderoby. Powinna być odpowiednio dobrana, ale też prawidłowo prana, przechowywana i pielęgnowana. Każda z nas, mając świadomość, że ma na sobie piękną bieliznę, czuje się wyjątkowa i zadbana. Nosimy ją codziennie, więc powinnyśmy wyjątkowo o nią dbać. Co zrobić, aby biała bielizna nie zszarzała? 

Niezależnie od tego, ile masz bielizny i w jakich kolorach, w Twojej szafie zawsze znajdzie się biała bielizna. Piękny, biały, koronkowy biustonosz będzie prawdziwym diamentem w Twojej szufladzie.

Kobiety najczęściej kupują białą bieliznę. Niestety, biała bielizna ma to do siebie, że szybko żółknie, szarzeje i się niszczy. Często uszyta jest z delikatnych tkanin, których nie wolno wybielać, ani prać w więcej niż 30 stopni. Delikatną bieliznę, pomimo oznaczenia na metce, że można prać w pralce – pierz ręcznie. Dzięki temu przedłużysz czas jej użytkowania i piękny wygląd.

ZOBACZ TAKŻE: JAK ROBI SIĘ DZIURY I PRZETARCIA W SPODNIACH? TAK POWSTAJĄ MODNE SPODNIE {WIDEO}

Dziś przedstawiamy świetny sposób na to, jak biała bielizna zawsze pozostawała biała.

Składniki:

  1. soda – 1 łyżka
  2. sól – 2 łyżeczki
  3. płyn do prania – 1 łyżka
  4. plastikowa miska
  5. gorąca woda, ale nie wrzątek!

Co dalej?:

  • Do miski należy wlać wodę, dodać pozostałe składniki i wymieszać.
  • Białą bieliznę należy włożyć do miski i moczyć w roztworze 15 minut. Jeśli bielizna mocno zżółkła lub poszarzała możesz przedłużyć do 30 minut.
  • Pod koniec czasu bieliznę należy pocierać, aby usunąć przebarwienie z tkaniny.
  • Następnie bieliznę wypłucz w ciepłej, czystej wodzie i wysusz. Bielizna ponownie powinna mieć bardzo ładny, biały kolor.

Ten sposób działa nie tylko na białą bieliznę. Możesz użyć także w przypadku bluzek i firanek. Wypróbuj i przekonaj się, że to naprawdę działa.

Koniecznie podziel się tym ciekawym sposobem ze znajomymi!