Ten stolarz tworzy unikatowe meble, które wyglądają jakby były uszkodzone

0
1267

Mężczyzna, który przez większość swojego życia był stolarzem, po przejściu na emeryturę zajął się tym także hobbistycznie. Zaczął tworzyć dziwne meble, które wyglądają jak z filmów Disneya. Zobaczcie, jakie cuda tworzy!

Obróbka drewna to trudna umiejętność do opanowania. Wymaga dużo cierpliwości, wiedzy, odpowiednich narzędzi i oczywiście dużo praktyki.

Kiedy już opanujesz podstawy, będziesz gotowy, aby ożywić najdziwniejsze twory wyobraźni. Nie ma znaczenia, czy po prostu lubisz oglądać wykonane przedmioty z drewna, czy też sam chcesz nauczyć się rzemiosła – docenisz prace stolarza, który się nazywa Henk Verhoeff, który z pewnością Cię zainspiruje.

Więcej informacji: Facebook

Czytaj: Unikalny stolik zaprojektowany tak, aby wyglądał jak zwierzę zanurzone w wodzie

Stolarz z Nowej Zelandii stał się popularny dzięki unikatowym komodom, które tworzy.

O stolarzu z Auckland zrobiło się głośno, gdy jego córka udostępniła w sieci dzieła swojego taty innym stolarzom na grupie na Facebooku.

Ludzie byli absolutnie zdumieni. Najwyraźniej Henk opanował jedyny w swoim rodzaju styl wytwarzania mebli.

Komody, które tworzy wyglądają, jakby zostały uszkodzone i nie nadawały się do naprawienia, ale są w pełni funkcjonalne!

Po tym, jak ludzie zachwycali się meblami Henka, jego córka Linda postanowiła stworzyć stronę na Facebooku, gdzie udostępniała szerszej publiczności skomplikowane meble, które robi jej tata.

Zapytany o swój styl Henk powiedział dla Bored Panda: „Mój styl mebli opisuję jako zepsuty i dziwny. Lubię robić dziwne meble, coś, czego nie widać w sklepie”.

I choć można by pomyśleć, że szuka inspiracji z bajek, Henk mówi, że wszystkie jego dzieła pochodzą wyłącznie z „pokręconego mózgu”.

Jak można się domyślić po ich wyglądzie, te kredensy nie są łatwe do zrobienia. Jednak Henk jest mistrzem tego rzemiosła.

„Trudno powiedzieć, ile czasu zajmuje mi stworzenie jednego mebla. Z łatwością może wynosić 80-100 godzin”.

„Czasami szczegóły lub kąty nie są dobrze zgrane i muszę zacząć od nowa. Głównie używam sosny nowozelandzkiej z recyklingu, ale jeśli uda mi się zdobyć rimu, również tego używam”.

Zanim przeszedł na emeryturę, Henk był stolarzem/szafarzem. „Pracuję z drewnem od 53 lat. Teraz to tylko moje hobby i pasja ”- mówi.

Pomimo tego, że wiele osób interesuje się zakupem tych magicznie wyglądających kredensów, Henk twierdzi, że na razie nie są na sprzedaż.

„Zacząłem je tworzyć z czystej miłości do drewna, bez zamiaru ich sprzedaży. Ale kiedy zabraknie mi miejsca, odbędzie się aukcja na eBayu lub dwie. Wszystko jest na sprzedaż… z wyjątkiem mojej żony – powiedział żartem.

Na razie komody i szafki ozdabiają dom Henka.

Zarówno Linda, jak i jej ojciec nie myśleli, że tak wiele osób zainteresuje się tymi meblami, ale jasne jest, że jego meble są warte wszystkich pochwał.

„Byłem absolutnie oszołomiony tym, jak te zdjęcia stały się popularne. Wystarczył jeden post, który moja córka zamieściła na stronie. Nigdy nie spodziewałem się, że cokolwiek takiego się stanie”.

Czytaj: IKEA BĘDZIE PRODUKOWAŁA EKO MEBLE!