Ten straszny grzyb nazywa się „Palce Umarlaka”

0
1850

Jeśli grzyby są dla Ciebie niczym więcej niż dodatkiem do pizzy, grupa Mushroomcore na Facebooku może Cię mile zaskoczyć.

Okazuje się, że jest więcej rodzajów grzybów poza pieczarkami i muchomorami – a niektóre z nich są wręcz przerażające.

Niedawno użytkowniczka Facebooka Regan Daniels udostępniła zdjęcia dziwacznego grzyba zwanego próchnilec maczugowaty, znanego również jako „Palce Umarlaka”, i szybko zdasz sobie sprawę, dlaczego ten grzyb tak się nazywa.

Członkowie grupy nie mogli uwierzyć w to, co widzieli, a niektórzy nawet nazwali te zdjęcia fałszywymi – ale Regan zapewniła, że są one w 100% prawdziwe.

Regan Daniels niedawno udostępniła zdjęcia przerażającego grzyba o nazwie „Palce Umarlaka” w grupie Mushroomcore na Facebooku.

facebook.com

W niedawnym wywiadzie kobieta powiedziała, że zauważyła przerażające grzyby rosnące na starym pniu w zachodniej Karolinie Północnej podczas spaceru po parku w pobliżu rzeki French Broad River.

Czytaj: Magiczne piękno wielobarwnych grzybów

 Plant & Tree Lovers
sheringhamparknt
Fair Grounds

Grzyby mają dość charakterystyczny wygląd, przypominając nekrotyczne palce. A jeśli nie wiesz, jak wyglądają, nie zalecamy korzystania z Google – po prostu wierz nam na słowo.

Grzyb jest dość szeroko rozpowszechniony i zwykle można go znaleźć w lasach Wielkiej Brytanii, Europy kontynentalnej i Ameryki Północnej. Więc następnym razem, gdy zobaczysz jednego z nich podczas wieczornego spaceru po lesie, zrób zdjęcie, aby przestraszyć znajomych.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Okazuje się, że istnieje jeszcze więcej gatunków przerażających grzybów, takich jak uszak bzowy.

teacher400
Björn S…

Kolejnym przerażającym grzybem jest Urnula craterium.

divinebunbun

Czytaj: Jak wieża Eiffla znalazła się w Las Vegas?