Ten szalony laptop ma siedem składanych wyświetlaczy

0
357

Prototyp Expanscape Aurora 7 jest sprzedawany jako pierwszy na świecie laptop z siedmioma ekranami, 17,3-calowy behemot zaprojektowany z myślą o informatykach i twórcach treści.

Posiadanie więcej niż jednego wyświetlacza jest dość powszechne w przypadku stacji roboczych PC, ale wiele ekranów było oczywiście trudniejsze do wdrożenia na laptopach.

Cóż, do dziś, ponieważ jako producent laptopów, firma Expanscape wypuściła niedawno pierwszą na świecie siedmiokanałową mobilną stację roboczą, potwora platformy, która rozwija się w mobilną potęgę.

Firma z siedzibą w Londynie jeszcze nie ogłosiła ceny swojego niekonwencjonalnego urządzenia, ale oficjalna witryna internetowa firmy wspomina, że prototypy są już dostępne w sprzedaży.

Czytaj: Automaty z opowiadaniami w Londynie. Promują czytelnictwo.

„Expanscape będzie produkować, sprzedawać i leasingować nasze prototypy jeszcze przed ich sfinalizowaniem, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że istnieje natychmiastowe zapotrzebowanie na te produkty w DevOps, SecOps, CyberSecurity i Day; Stock; Commodity Trader” – napisała firma.

Zasadniczo, mimo że siedmiokanałowe maszyny Aurora 7 firmy Expanscape nie wyglądają obecnie na produkty komercyjne, firma zbuduje je na zamówienie każdego, kto chce, a) podpisze umowę potwierdzającą zakup prototypu oraz b ) zapłaci za to, jak zakładam, dużo pieniędzy.

Laptop Aurora 7 wyposażony jest w cztery monitory 17,3 cala (dwa w trybie poziomym, dwa w orientacji pionowej) o rozdzielczości 4K, a także trzy dodatkowe 7-calowe ekrany o rozdzielczości 1920 x 1200.

Wszystkie siedem ekranów składa się z głównej obudowy, jak coś w rodzaju transformatora do laptopa. Całość waży nie mniej niż 12 kilogramów, co może wydawać się dużo, ale w rzeczywistości jest dużo łatwiejsze w przenoszeniu niż laptop i sześć dodatkowych wyświetlaczy.

Według Expanscape Aurora jest napędzana przez procesor Intel Core i9-9900K, ma 64 GB pamięci DDR4-2666, kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1060, dwa dyski SSD PCIe 3.0 x4 M.2, jeden 2,5-calowy dysk MLC SSD i Dysk twardy 2 TB 7200 obr./min.

Na pewno są lepsze platformy do gier, ale to nie jest przeznaczone do gier. Przynajmniej jeszcze nie, ale firma twierdzi, że obszerne podwozie pomieści wszelkiego rodzaju konfiguracje.

Czytaj: Nowy system chłodzenia komputerów może zrewolucjonizować tempo innowacji

Przy siedmiu monitorach o rozsądnych rozmiarach działających w tym samym czasie, żywotność baterii z pewnością będzie problemem, prawda? Cóż, Expanscape twierdzi, że bateria Aurora 7 jest oceniana na dwie godziny i 20 minut, co jest całkiem przyzwoite. Do osiągnięcia tego rodzaju autonomii potrzebne są baterie – bateria 82 Wh dla wszystkich komponentów wewnątrz laptopa i oddzielna bateria 48 Wh tylko dla ekranów.

Czy Expanscape Aurora 7 jest najbardziej szalonym laptopem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano? Cóż, z pewnością na to wygląda, ale będziemy musieli sprawdzić, czy faktycznie działa i czy popyt jest wystarczająco wysoki, aby był opłacalny.

johannesfloe.com – Art to remember