Ten zakrzywiony, szklany most istnieje naprawdę!

0
609
Źródło: izhejiang/Twitter

Przez chwilę ludzie myśleli, że został przerobiony w Photoshopie, ale zakrzywiony, szklany most jest równie prawdziwy, co fascynujący!

Niektóre mosty i wiadukty rozsiane po całym świecie są nie tylko usprawnieniem umożliwiającym szybsze przekroczenie rzeki lub oceanu, ale też architektoniczną atrakcją przyciągającą tłumy turystów.

Ten most ma tak specyficzną konstrukcję, że niektórzy zastanawiali się nad tym, czy nie jest fikcyjny.

Zdjęcia zginającego się szklanego mostu w Chinach stały się bardzo popularne w Internecie, ponieważ wygląda on zbyt pięknie, aby mógł być prawdziwy!

Most Ruyi w prowincji Zhejiang naprawdę wygląda bardziej jak z filmu fantasty niż taki, który istnieje naprawdę na Ziemi, ale z drugiej strony Chiny są znane z budowy całkiem oryginalnych i szokujących mostów.

Twitter

Po wielu ochach i ochach, ten cud architektury i inżynierii został ostatecznie potwierdzony. Ten most istnieje naprawdę!

 – Widziany krajobraz jest niczym ekran. Góry w oddali zdają się pełne ruchu, niosąc za sobą piękno i pomyślność – piszą gospodarze mostu.

Most Ruyi w Shenxianju jest obecnie największą atrakcją prowincji Zhejiang w Chinach. Został otwarty pod koniec września 2020 roku i przyciągnął już ponad 200 000 odwiedzających!

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jak podaje oficjalna strona internetowa prowincji Zhejiang, ten pofałdowany element architektury został zaprojektowany przez He Yunchanga, eksperta ds. konstrukcji stalowych w China Metal Structure Association.

He Yunchang był również zaangażowany w projektowanie innych imponujących konstrukcji, w szczególności Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo w Pekinie, który był częścią Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku.

Polecam również: Szklany taras widokowy nad przepaścią

Most Ruyi znajduje się na wysokości 140 metrów nad doliną Shenxianju, obejmując jej 100-metrową przepaść. Składa się z trzech falistych mostów, i część mostów jest wykonana ze szkła — odważą się tam wejść tylko odporne osoby.

Projekt mostu miał na celu wtopienie się w jego naturalne środowisko, a także został zainspirowany kształtem „ruyi”, czyli berłem, który jest zakrzywiony, symbolizuje moc i szczęście w chińskiej kulturze.

To imponujący most, który dołącza do szeregu innych zapierających dech w piersiach mostów w Chinach, takich jak szklany most w prowincji Guangdong, szklany most w Zhangjiajie i Skywalk Tianmen.

W Chinach coraz częściej pojawia się szklany motyw mostów. Zapewnia to lepsze oglądanie i wciągające wrażenia — tylko nie dla osób o słabych nerwach.

Twitter

Czytaj: Ten niesamowity most zamienia się w tunel i łączy Danię i Szwecję