Ten „żywy” żyrandol zawiera liście wypełnione algami, które naturalnie oczyszczają powietrze

0
736

Projekt oświetlenia przeszedł długą drogę. Julian Melchiorri, londyński projektant i inżynier, stworzył ten niezwykły żyrandol, który nie tylko oświetla pomieszczenie, ale także aktywnie oczyszcza powietrze wokół niego.

Exhale Chandelier, zaprezentowany został w V&A Museum podczas London Design Week. Ma szklane liście wypełnione zielonymi algami, które pochłaniają CO2 i uwalniają tlen.

Żywy żyrandol jest nie tylko niesamowitym ekoproduktem, który jest korzystny dla środowiska, ale jego wyrafinowana konstrukcja sprawia, że jest pięknym źródłem światła dla każdego pomieszczenia.

Jego modułowy format pozwala na konfigurację zielonych odcieni żyrandola w szerokiej gamie kształtów, co zwiększa wszechstronność. Lampa może być stosowana wewnątrz lub na zewnątrz – wszędzie tam, gdzie potrzebne jest oczyszczanie powietrza.

Melchiorri jest nie tylko projektantem, ale także wiodącym badaczem technologii biochemicznej. Innowacyjny projekt żyrandola jest wynikiem jego wieloletnich prac nad unikalną technologią „sztucznego liścia”. Pracując z mikrobiologicznymi formami życia, bioniczny liść projektanta opiera się na podstawowych zasadach fotosyntezy, wykorzystując moc przekształcania CO2 w tlen i integrując go w jeden bardzo piękny produkt.

Ten „żywy” żyrandol składa się z 70 szklanych liści wypełnionych algami, które oczyszczają powietrze.

Zielony projekt jest dziełem wschodzącego inżyniera projektanta Juliana Melchiorri, który stworzył również pierwszy na świecie syntetyczny liść biologiczny.

Czytaj: 10 roślin doniczkowych, które oczyszczają powietrze i ochronią przed smogiem!

Dobrze, że na tym świecie są jeszcze tacy zdolni ludzie.

Źródło

Czytaj: BI-SOLARNE LIŚCIE OCZYSZCZAJĄCE POWIETRZE JUŻ NIEDŁUGO W LONDYNIE!