The Gunthers – niesamowita historia najbogatszej psiej dynastii świata

0
593

Świat jest pełen rozpieszczonych zwierząt domowych, i podczas gdy niektóre zwierzęta są zależne od bogactwa swoich właścicieli, nieliczni szczęśliwcy mają własne fortuny. Żadne zwierzę nie jest tak bogate jak Gunther IV, piękny owczarek niemiecki i członek najbogatszej psiej dynastii na świecie.

Trudno sobie wyobrazić, by jakiekolwiek zwierzę było beneficjentem fortuny w wysokości prawie 400 milionów dolarów, ale takie szczęśliwe zwierzę faktycznie istnieje.

Gunther IV, potomek Gunthera II, najbogatszego zwierzęcia świata, jest wart 375 milionów dolarów. Mieszka w wartej wiele milionów dolarów rezydencji w Miami, opiekuje się nim cały personel, w tym własna pokojówka i lokaj, całe dnie spędza na zabawie i pływaniu oraz je tylko najlepsze jedzenie, jakie można kupić za pieniądze, w tym kawior i trufle.

Gunther ma również własną korporację, której pracownicy zarządzają jego aktywami i dbają o to, by majątek dynastii wciąż wzrastał.

Najbogatszy pies świata. Zdjęcie: Twitter

Historia najbogatszej psiej dynastii świata rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy zmarła niemiecka hrabina Karlotta Leibenstein, pozostawiając swojego wiernego owczarka niemieckiego, Gunthera III. Bogata dziedziczka najwyraźniej nie miała bliskiej rodziny, więc całą swoją fortunę przekazała swojemu psu.

Czytaj: Pływający dom za 5,5 mln dolarów

Co ciekawe, majątek, który Gunther III odziedziczył w tamtym czasie, oszacowano na około 100 milionów dolarów, ale od tego czasu ludzie, którym powierzono zarządzanie majątkiem, zwiększyli go prawie czterokrotnie.

Zwierzęta nie mogą bezpośrednio posiadać aktywów finansowych, ale mogą dziedziczyć bogactwo dzięki funduszom powierniczym stworzonym przez ich właścicieli.

Powiernik określa, ile i kiedy wydaje się pieniądze z funduszu, podczas gdy główny opiekun żąda takich płatności i jest bezpośrednio odpowiedzialny za dobrostan zwierzęcia. Wreszcie egzekutor – wymieniony w testamencie lub wyznaczony przez sąd – zapewnia, że majątek jest właściwie zarządzany i że fundusze są wykorzystywane wyłącznie w interesie jedynego beneficjenta, zwierzęcia.

W wielu przypadkach właściciele zwierząt domowych ograniczają zdolność powiernika do wypłaty pieniędzy z funduszu dla zwierząt do kilku lat (zwykle jest to szacowana długość życia spadkobiercy), aby zapobiec oszustwom. Zdarzały się przypadki, gdy zwierzak umierał, ale ludzie, którym powierzono zarządzanie funduszem, zastępowali go innym, tylko po to, aby móc dalej wykorzystywać majątek. Po osiągnięciu tego limitu pieniądze są przekazywane na rzecz określonej organizacji charytatywnej.

W przypadku Gunthera III, pierwotnego spadkobiercy majątku hrabiny Leibenstein, sprecyzowano, że pieniądze zostaną przekazane potomstwu psa. W ten sposób Gunther IV stał się najbogatszym psem świata po śmierci Gunthera III. Jednak Gunter IV był już dorosły, gdy jego ojciec odszedł, co uczyniło go najstarszym, ale najbogatszym owczarkiem niemieckim na świecie.

Czytaj: Dlaczego psy faktycznie merdają ogonami?

Obecny potomek dynastii Gunthera jest nadal nazywany Guntherem IV, ale najprawdopodobniej jest nim teraz Guntherz V lub VI. To, czy pierworodny z Gunthera zostanie wybrany na następnego w kolejce po fortunę dynastii, czy też zastosowane zostaną inne kryteria, pozostaje tajemnicą.

Co ciekawe, Gunther jest rzekomo dyrektorem generalnym Gunther Corporation, firmy, która zarządza ogromnym majątkiem psa, inwestując głównie jego pieniądze w dochodowe przedsięwzięcia. Chociaż firma zainwestowała w przeszłości pieniądze Gunthera w dziwne projekty, takie jak zakup klubu piłkarskiego w Toskanii we Włoszech lub produkcja spektaklu teatralnego o nazwie Burgundianie, wykonała całkiem dobrą robotę, zwiększając jego majątek.

Od 2019 roku Gunther IV jest beneficjentem fortuny o wartości szacowanej na 375 milionów dolarów, co, musisz przyznać, nie jest niczym, z czego można się wyśmiewać, jeśli jesteś człowiekiem.

Najbogatszy pies świata mieszka w posiadłości w Miami w stylu śródziemnomorskim o powierzchni 7000 stóp kwadratowych, kupionej w 2000 roku od Madonny za 7,5 miliona dolarów. Przeważnie pies spędza czas w głównej sypialni, a resztę domu wynajmuje na sesje filmowe i telewizyjne. Spędza również czas pływając w niestandardowym basenie, podróżując własną limuzyną i ucztując najlepsze przysmaki(wysokiej jakości steki, kawior, woda butelkowana itp.).

Gunther IV ma osobistą pokojówkę, która rutynowo sprząta po nim, lokaja, który zaspokaja wszystkie jego potrzeby, a także całodobową ochronę. To nie przysłowiowe życie psa, prawda?

johannesfloe.com – Art to remember