To ciasne wejście do jaskini jest piekłem klaustrofobii

0
505
Zdjęcie: YouTube

Głęboka Jaskinia w hrabstwie Edwards w Teksasie ma więcej niż jedno wejście, ale śmiałkowie wolą korzystać z jednego, bardzo, bardzo ciasnego wejścia.

Filmiki z osobami, które dosłownie wciskają się w Głęboką Jaskinię przez tę niewiarygodnie ciasną dziurę w ziemi pojawiają się w sieci od wielu lat, ale szczerze mówiąc, za każdym razem osobie z klaustrofobią może zrobić się słabo od samego patrzenia.

To wejście jest naprawdę przerażające. Nawet jeśli tak naprawdę nie masz problemu z ciasnymi przestrzeniami, widok ludzi wciskających się w tę małą dziurkę gwarantuje, że Twoje dłonie się trochę spocą.

Czytaj: Hang Son Doong – największa i najpiękniejsza jaskinia na świecie!

Ta jaskinia znajdująca się w Rezerwacie Przyrody Deep i Punkin w hrabstwie Edwards w Teksasie i nie jest dla każdego.

I nie mówię tylko o osobach z klaustrofobią oraz o osobach uprawiających „spelunking”, czyli rekreacyjną aktywność polegającą na odkrywaniu dzikich, nie stworzonych przez człowieka systemów jaskiń, którym brakuje odwagi, aby wcisnąć się w tę dziurę.

Jeśli nie jesteś wystarczająco szczupły, żeby się nie zmieścić, nie dasz rady tam wejść. Możesz tam utknąć.

Na szczęście nie jest to jedyne wejście do Głębokiej Jaskini. Można się do niej dostać przez wiele innych, o wiele większych i bezpieczniejszych wejść.

Czytaj: 15 osób zamknięto w ciemnej jaskini w ramach eksperymentu

Ciasna dziura jest również używana jako wyjście z jaskini, którą jedna z osób na tych filmach dokładnie opisała jako „poród”. Brzmi zabawnie, ale tak właśnie to wygląda.

johannesfloe.com – Art to remember