To drzewo ma najgrubszy pień na świecie i wciąż rośnie!

0
649
Drzewo Tule. Źródło: Wikimedia Commons

Drzewo z najgrubszym pniem na świecie znajduje się na dziedzińcu kościoła, w malowniczym mieście Santa Maria del Tule. A mowa o drzewie Tule, to 200-letni cyprys Montezuma.

Więc jak grube jest drzewo Tule z Meksyku? Cóż, potrzeba trzydziestu osób, które wyciągną ramiona i złapią się za ręce, żeby w pełni otoczyć to drzewo. Teraz powinieneś mniej więcej wyobrazić sobie, jak grube jest to drzewo.

Oficjalnie drzewo Tule (hiszp.: Árbol del Tule) ma obwód 42 metrów, co wydaje się niemożliwe dla pnia drzewa. W rzeczywistości w przeszłości ludzie i naukowcy byli przekonani, że drzewo Tule powstało w wyniku połączenia dwóch oddzielnych drzew, dopóki dowody DNA nie wykazały, że w rzeczywistości od samego początku jest to tylko jedno drzewo.

Drzewo Tule jest nie tylko imponująco grube, ale także bardzo wysokie, przyćmiewa pobliski kościół Santa Maria i jego iglicę. I pomimo tego, że drzewo ma około 2000 lat, wciąż rośnie!

Facebook

El Árbol del Tule jest najsłynniejszym drzewem w całym Meksyku i nie bez powodu. Żadne drzewo na świecie nawet nie zbliża się do niego pod względem obwodu, więc ludzie przyjeżdżają z daleka, aby zobaczyć je osobiście.

Już sama myśl, że istnieje od czasów rzymskich, sprawia, że warto wybrać się na krótką podróż z pobliskiego miasta Oaxaca.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Facebook

Sękata, poskręcana kora drzewa Tule stała się atrakcją samą w sobie, a lokalni przewodnicy wycieczek używają lusterek kieszonkowych, które odbijają promienie słoneczne i wskazują sylwetki zwierząt i inne kształty rosnące na drzewie.

Czytaj: Magiczne miasteczka, czyli Meksyk jakiego nie znacie

Facebook

Drzewo z Tule jest właściwie drzewem życia dla mieszkańców Santa Maria del Tule, aż trzy czwarte miejscowej ludności bezpośrednio utrzymuje się z tej popularnej atrakcji turystycznej.

Twitter
Twitter
Twitter
Twitter

Czytaj: Przerażające wideo przedstawia sześć trąb wodnych w Zatoce Meksykańskiej