To miasto zostało uznane za najbardziej przyjazne miasto na świecie

0
172
Melbourne. Zdjęcie: pl.freepik.com

Melbourne zostało właśnie uznane za najbardziej przyjazne miasto na świecie.

Na liście, której kuratorem była brytyjska firma ubezpieczeniowa William Russell, miasta rywalizowały ze sobą, aby zobaczyć, kto jest najlepszy.

Podczas gdy stolica Wiktorii może być znana z doskonałej kawy i kolorowych uliczek, to tętniące życiem Melbourne zyskuje reputację najbardziej przyjaznych mieszkańców.

W badaniu przyjrzano się 23 najczęściej odwiedzanym miastom na całym świecie i sklasyfikowano każde miejsce docelowe na podstawie „Wyniku przyjaznego miasta”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jeśli chodzi o ocenę każdego miasta, w badaniu przyjrzano się kilku różnym kryteriom, w tym zadowoleniu mieszkańców, bezpieczeństwu, integracji LGBTQ+, najważniejszym atrakcjom i najwyżej ocenianym hotelom.

W badaniu czytamy: „Przyjrzeliśmy się danym dotyczącym jakości życia mieszkańców miasta w Melbourne i miasto uzyskało imponujące 7,296 punktów na 10.”

„Największą atrakcją Melbourne jest targ Queen Victoria Market z 237 recenzjami. 0,42 procent z tych recenzji zgodziło się, że rynek jest przyjazny i gościnny”.

Dodano: „Melbourne to przyszłościowe, szybko rozwijające się miasto, które jest uznawane za w pełni otwarte, integracyjne i konkurencyjne, a także przyjazne miejsce dla społeczności LGBTQ+, która często należy do najbardziej marginalizowanych społeczności na całym świecie.”

Tuż za Melbourne uplasował się Paryż z oceną 5,99.

Badanie przypisuje miastu epicentrum mody i kultury, które wprowadzają ludzi w dobry nastrój.

Czytaj: Pociągiem z Poznania do Paryża!

Kobieta na ulicach Paryża. Zdjęcie: pl.freepik.com

To znaczy, też byłabym całkiem zadowolona, gdybym sączyła francuskie wino, będąc w odległości krótkiego spaceru od Luwru.

Wiedeń zapewnił sobie pozycję trzeciego najbardziej przyjaznego miasta na świecie z oceną 5,91.

W badaniu zauważono również, że austriackie miasto jest często uważane za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie i zyskało reputację „inkluzywnego”.

Czytaj: 10 najlepszych miejsc do życia na świecie w 2022 roku

Na liście William Russell znalazł się również Madryt, Bruksela, Barcelona, Londyn, Kopenhaga, Tajpej i Nowy Jork.

Stambuł został oceniony jako najbardziej nieprzyjazne miasto na świecie, ponieważ badanie wykazało, że nie jest szczególnie sprzyjające LGBT+.

W tyle z podobnych powodów pozostały Argentyna i Portugalia. Ach, chyba nie warto rezerwować wycieczki do tych miejsc w najbliższym czasie.

Warto udać się do Melbourne!