To najbardziej wykształcona osoba w Polsce. Skończyła 28 kierunków studiów!

0
371
Czy warto się uczyć? Zdjęcie: Pixabay

Dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc jest najlepiej wykształconą osobą w Polsce — w ciągu 22 lat ukończyła 28 kierunków studiów – informuje serwis Biurorekordow.pl. I co najlepsze, kobieta wciąż studiuje!

Dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc urodziła się w Białymstoku w 1976 roku Do 2022 roku ukończyła 28 kierunków studiów i zdobyła 10 dyplomów z tytułem magisterki, jeden dyplom ukończenia studiów licencjackich i 17 dyplomów ukończenia studiów podyplomowych. Jak informuje Biurorekordow.pl, ustanowiła tym samym rekord Polski w liczbie ukończonych kierunków i zdobytych dyplomów.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Kobieta swoją przygodę ze studiami rozpoczęła od filologii polskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W wieku 24 lat ukończyła te studia z tytułem magisterki. Przez kolejne lata studiowała na uniwersytetach w całej Polsce. Tytuł magistra zdobyła na takich kierunkach, jak psychologia, socjologia, seksuologia kliniczna, kryminologia, filologia rosyjska i angielska. Studia podyplomowe ukończyła na kierunkach seksuologia kliniczna, dietetyka, dziennikarstwo, nauczanie filozofii i etyki oraz rachunkowość. Wisienką na torcie był tytuł doktorski.

„Pani Dorota zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi: Honorowe Dyplomy Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, Dyplom Dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku za ukończenie studiów na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku z bardzo dobrymi wynikami w nauce” — czytamy na portalu Biurorekordow.pl.

Czytaj: Polka pokonała 120 000 osób z całego świata!

Pani Dorota nie zakończyła swojej przygody ze studiowaniem, więc możemy się spodziewać, że liczba uzyskanych przez nią dyplomów na pewno się powiększy. Życzymy wielu sukcesów!

Najmłodszy profesor w Polsce

Innym rekordzistą w sferze edukacji i nauki jest Mateusz Hołda. Pisaliśmy o nim wcześniej.

Czytaj: Kraków ma najmłodszego profesora w historii Polski!

Ma dopiero 29 lat i już został profesorem nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Jest najmłodszym profesorem w Polsce. Już w 2019 roku trafił do rankingu Forbesa jako osoba przed trzydziestką, która wyrasta na lidera w swojej branży. Nie pomylili się.

Hołda z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum jest najmłodszym w historii Polski profesorem tytularnym. 4 lipca otrzymał on tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

„To chyba ten moment, na który czeka każdy naukowiec” – napisał w mediach społecznościowych.