To najczęściej odwiedzane kraje na świecie

0
569
Podróże nie są tylko dobrym odpoczynkiem. Poszerzają nasze horyzonty i pomagają poznać świat. Zdjęcie: Pixabay

Niezależnie od tego, czy planujesz swoją pierwszą dużą podróż od czasu epidemii COVID, czy po prostu marzysz o tym, by w końcu zaznaczyć miejsce docelowe z listy życiowych rzeczy, ludzie po wielu miesiącach siedzenia w domu chcą podróżować po świecie jak nigdy wcześniej.

Według Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), między styczniem a październikiem 2020 roku liczba przyjazdów międzynarodowych turystów spadła o 72%, ale sprawy powoli, ale pewnie wracają do stanu sprzed pandemii.

W miarę jak ludzie zaczynają czuć się bardziej komfortowo podczas latania i odkrywania, chętni podróżnicy zaczynają gromadzić się we wszystkich najlepszych miejscach podróży na całym świecie. Ale które kraje są najchętniej odwiedzane? Czytaj dalej, aby poznać najczęściej odwiedzany kraj na świecie według UNWTO i zainspiruj się do zaplanowania następnej podróży.

5. Włochy

Koloseum w Rzymie. Źródło: pl.freepik.com

Zaczynamy od numeru pięć: mają pizzę, mają lody, mają całą masę odwiedzających. Międzynarodowa liczba turystów we Włoszech osiągnęła prawie 64,5 miliona osób tylko w 2019 roku. Oprócz jedzenia, Włochy mają niesamowite rzeczy do zrobienia, w tym między innymi zwiedzanie Krzywej Wieży w Pizie, przejażdżkę gondolą w Wenecji lub zwiedzanie Koloseum w Rzymie.

Czytaj: Ciekawie wyglądająca z góry wioska we Włoszech

4. Chiny

Wielki Mur Chiński. Zdjęcie: pl.freepik.com

Czwarte miejsce na liście to Chiny, kolejny kraj z wyśmienitą kuchnią i fascynującymi zabytkami. Ale w przeciwieństwie do Włoch, Chiny to ogromny kraj, z ogromnymi miastami do zwiedzania, takimi jak Pekin i Szanghaj. W 2019 roku 67 milionów ludzi zdecydowało się uczynić Chiny swoim celem podróży, być może odwiedzając Wielki Mur lub rzekę Jangcy.

Czytaj: Chiny stały się najbogatszym krajem na świecie, wyprzedzając USA

3. Stany Zjednoczone

Time Square. Zdjęcie: Pixabay

Dzięki szerokiej gamie atrakcji turystycznych od wybrzeża do wybrzeża, można by pomyśleć, że Stany Zjednoczone będą najlepszym miejscem, ale wylądowały na trzecim miejscu z 79 milionami odwiedzających w 2019 roku. Niezależnie od tego, czy ludzie zdecydują się doświadczyć zgiełku Nowego Jorku, obejrzeć pasma górskie Wyoming, odwiedzić plaże Kalifornii, czy cokolwiek pomiędzy, każdy znajdzie coś fajnego dla siebie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

2. Hiszpania

Barcelona. Zdjęcie: Pixabay

Hiszpania ma tak wiele historycznych i pięknych miast pełnych kościołów, zamków i przyciągającej wzrok architektury, że nic dziwnego, że jest drugim najczęściej odwiedzanym krajem na świecie. Niezależnie od tego, czy podróżujesz do Barcelony, Sewilli, Grenady, Madrytu czy innych, UNWTO poinformowało, że ponad 83,5 miliona osób odwiedziło Hiszpanię tylko w 2019 roku.

Czytaj: Pełne emocji i wspaniałych kolorów murale hiszpańskiej artystki.

1. Francja

Wieża Eiffla. Zdjęcie: Pixabay

Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie. Od kawiarni w Paryżu, przez wiejskie winnice po plaże na południu Francji, więcej osób odwiedziło ten kuszący kraj niż gdziekolwiek indziej na świecie. Francja przemawia do podróżnych – nie wspominając o chlebie, winie i serze – w 2019 roku 89 milionów turystów z całego świata wybrało Francję jako miejsce wypoczynku.