To pierwsza w historii kobieta na stanowisku dyrektora generalnego Major League Baseball

0
459
Kim Ng / Zdjęcie: MLB on Twitter

Kim Ng została pierwszą w historii kobietą na stanowisku dyrektora generalnego Major League Baseball po przyjęciu stanowiska w Miami Marlins.

Jako dyrektor generalny Miami Marlins, Kim stała się kobietą zajmującą najwyższe miejsce w baseballu wśród 30 drużyn MLB. Uważa się również, że jest pierwszą kobietą zatrudnioną na stanowisku dyrektora generalnego czterech głównych lig męskich w Ameryce Północnej.

Kim, która teraz ma 52 lata, przez ostatnie dziewięć lat pełniła funkcję starszego wiceprezesa MLB ds. operacji baseballowych. Pełniła również funkcję zastępcy dyrektora generalnego New York Yankees i Los Angeles Dodgers.

„Weszłam do Major League Baseball jako stażysta i po dziesięcioleciach determinacji, to zaszczyt prowadzić Miami Marlins jako ich następny dyrektor generalny” – powiedziała Ng w oświadczeniu.

„Do tego wyzwania nie podchodzę lekko. Kiedy wkręciłam się w ten biznes, wydawało się mało prawdopodobne, aby kobieta poprowadziła drużynę Major League, ale jestem uparta w dążeniu do swoich celów”.

Czytaj: Nowo odkryta rafa koralowa jest wyższa niż Empire State Building

Kim Ng będzie piątą osobą, która będzie kierować operacjami baseballowymi Miami Marlins. Jest następczynią Michaela Hilla, który nie został zatrzymany po sezonie 2020.

„Wszyscy w Major League Baseball jesteśmy podekscytowani Kim i szansą, którą zdobyła dzięki Marlins” – powiedział komisarz MLB Rob Manfred w oświadczeniu. „Nominacja Kim zapisała się w historii wszystkich sportów zawodowych i stanowi znaczący przykład dla milionów kobiet i dziewcząt, które kochają baseball i softball. Ciężka praca, przywództwo i rekord osiągnięć podczas jej długiej kariery w National Pastime doprowadziły do takiego wyniku i życzymy Kim wszystkiego najlepszego, kiedy zaczyna karierę w Marlins”.

Czytaj: Park we Wrocławiu dostanie drugie życie! Będą fontanny, ścieżki i latarnie

Bluelink: TBG- We Go Beyond

johannesfloe.com – Art to remember