To właśnie dzieje się z Twoim ciałem, jeśli śpisz na lewym boku

0
492
Zdjęcie: SUN GAZING

Po długim dniu pracy, biegania i stania na nogach, nic nie przebije powrotu do domu, do wygodnego łóżka. Dla wielu z nas nasze sypialnie to nasze sanktuarium, gdzie możemy w pełni się zrelaksować i odpocząć. Jest to także jedyne miejsce, w którym spędzamy większość naszego życia. Dzieje się tak, ponieważ przeciętny człowiek śpi około ośmiu godzin dziennie. W ciągu całego życia oznacza to, że śpi około jednej trzeciej całego swojego życia.

Chociaż powszechnie wiadomo, że dobry wypoczynek w nocy jest niezwykle ważny dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego, nie jest tak dobrze znane, że pozycja, w której śpisz, może również mieć duży wpływ na Twoje zdrowie.

Ludzie lubią spać na wiele różnych sposobów. Najczęstsza pozycja do spania to spanie po lewej lub prawej stronie, na plecach i zwinięty w pozycji embrionalnej.

Każda pozycja wpływa na Twoje zdrowie na różne sposoby, które mogą być dobre lub złe. Na przykład spanie na plecach może być niebezpieczne dla osób cierpiących na astmę i / lub bezdech senny, ponieważ pozycja ta zwiększa ryzyko związane z trudnościami w oddychaniu. Alternatywnie, spanie na prawym boku może pogorszyć problemy trawienne i znacznie je pogorszyć. Te negatywne skutki i problemy prowadzą nie tylko do obniżenia jakości snu, ale także do jego mniejszej ilości.

Czytaj: Co dzieje się z Twoim ciałem, jeśli śpisz 8 godzin dziennie

Jedna pozycja do spania, która jest znacznie lepsza niż wszystkie inne pozycje do spania pod względem korzyści, jakie ma dla naszego zdrowia, to spanie na lewej stronie.

Spanie na lewym boku daje nam wiele korzyści, w tym może pomóc nam lepiej i łatwiej trawić. Poprawia ogólny układ trawienny, umożliwiając organizmowi szybsze i skuteczniejsze usuwanie składników odżywczych oraz usuwanie toksyn. Ponadto wpływa również na nasze krążenie i zdrowie układu krążenia, ponieważ serce jest w stanie lepiej pompować w dół, a krew krąży wydajniej z powrotem do serca.

Co więcej, lewa pozycja boczna pozwala również na swobodne przemieszczanie się żółci i produktów przemiany materii w organizmie i pomaga poprawić funkcjonowanie śledziony. Powoduje to lepszy drenaż limfatyczny i więcej toksyn opuszczających organizm, przy mniejszym ogólnym stresie i negatywnym wpływie na nasze zdrowie. To niesamowite, jak duży wpływ może mieć na Twoje ciało pozycja, w której śpisz.

Czytaj: Cyberbudka we Wrocławiu – podglądaj życie ptaków 24 godziny na dobę

Jeśli jeszcze nie śpisz na lewym boku, postaraj się jak najszybciej dokonać zmiany. Każdy z nas ma swój zwyczajowy, preferowany sposób drzemki i może być trudno zerwać z tym nawykiem, ale można to zmienić za pomocą kilku drobnych korekt.

Możesz trenować swoje ciało do spania po lewej stronie, włączając światło, które znajduje się po prawej stronie miejsca, w którym śpisz. Twoje ciało w naturalny sposób będzie chciało odwrócić się od źródła światła i dlatego przestawisz się na lewą stronę.

Istnieje wiele innych sposobów efektywnej zmiany pozycji snu, których używają ludzie. Musisz tylko dowiedzieć się, który z nich będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli spanie na lewej stronie poprawia zdrowie i sprzyja lepszemu snowi, dlaczego miałbyś tego nie chcieć?

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org