Tomasz Kot zagra główną rolę w filmowej biografii wynalazcy Nikoli Tesli

0
690
Tomasz Kot od lat konsekwentnie pnie się po szczeblach zawodowej kariery. Zdjęcie: Instagram.

„Tomasz Kot zagra główną rolę w powstającej anglojęzycznej filmowej biografii genialnego wynalazcy Nikoli Tesli” – poinformował branżowy portal Deadline. To kolejny wielki sukces Polaka!

Jak podaje portal „Deadline”, reżyserem i autorem scenariusza do filmu biograficznego „Nikola” o słynnym wynalazcy jest Anand Tucker. Na swoim koncie ma on już takie produkcje jak „Oświadczyny po irlandzku” i „Troje do pary”.

Tomasz to znakomity aktor. Kiedy zobaczyłem jego niezwykłą rolę w „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego, nie miałem żadnych wątpliwości, kto powinien zagrać Teslę” – przyznał scenarzysta i reżyser filmu, Brytyjczyk Anand Tucker.

Tomasz Kot w „Zimnej wojnie” zagrał główną rolę męską – Wiktora, pianistę, kompozytora, aranżera, kierownika muzycznego zespołu. Zagraniczni krytycy nie kryli zachwytu, porównując Polaka do sław aktorskich – Clive’a Owena, Clarka Gable’a czy Gregory’ego Pecka. Sam Kot za tę rolę był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Portal „Deadline” podaje, iż film biograficzny o Tesli ma pokazać słynnego wynalazcę nie tylko jako człowieka wybitnego, ale też zmagającego się z wewnętrznymi demonami oraz problemami finansowymi. Producentka filmu Daria Jovicic, którą cytuje portal, podkreśliła, że Tomasz Kot nadaje się do tej roli idealnie. Na ten moment nie ma jednak żadnych informacji na temat pozostałej obsady filmu.

Czy to będzie kolejna świetnie zagrana przez Polaka rola? Czy w końcu doczekamy się momentu, kiedy polski aktor poważnie zaistnieje w Hollywood? Okaże się zapewne niebawem.

ZOBACZ TAKŻE: Zabójczy atak pszczół w windzie, czyli przerażający żart od Official Comedy

Tomasz Kot o nowej roli

Polski aktor również odniósł się do tych doniesień. Na swoimi Instagramie opublikował dwa posty. W pierwszym podkreślił jak bardzo cieszy się z nowej roli.

„Szanowni! Szczęśliwy jestem baaardzo a serce mi bije tak samo jak przed „Skazanym na bluesa” i „Bogami”! Jest moc!”

W drugim poście podziękował fanom za wsparcie oraz liczne gratulacje, które posypały się pod wcześniejszym zdjęciem.

„Dziękuję bardzo za wszystkie wczorajsze komentarze, gratulacje i ciepłe słowa!!! Jesteście cudowni i działa to jak najwyższej klasy paliwo do silnika, nad którym pracuję od jakiegoś czasu (do wczoraj w ciszy). Fot (oczywiście to po lewej).”

Twórcy filmu nie mają wątpliwości, że Tomasz Kot jest stworzony do roli wybitnego naukowca.

Nikola Tesla to jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych umysłów początku XX w. Przyczynił się do stworzenia współczesnego świata z elektrycznymi samochodami, internetem i błyskawiczną komunikacją. Był też złożonym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest genialnym aktorem. Kiedy tylko zobaczyłem jego niesamowitą grę w „Zimnej wojnie”, wiedziałem, kto powinien wcielić się w Teslę” – powiedział reżyser produkcji.

Źródło: deadline.com

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do 
f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij di 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl