Toyoni – japońskie jezioro o naturalnym kształcie serca

0
1001
Jezioro Toyoni jest naturalnym cudem natury. Zdjęcie: Facebook

Otoczone bujnym lasem ze wszystkich stron i nietknięte ludzką cywilizacją, jezioro Toyoni w kształcie serca jest ukrytym klejnotem wśród wielu turystycznych atrakcji Japonii.

Jeszcze kilka lat temu jezioro Toyoni było praktycznie nieznane większości Japończyków, ale popularna reklama telewizyjna z widokiem z lotu ptaka na cud natury w kształcie serca zmieniła je w popularne miejsce turystyczne praktycznie z dnia na dzień.

Internet jest pełen cyfrowo zmienionych jezior w kształcie serca, ale Toyoni jest jednym z niewielu, jeśli nie jedynym, na świecie, który rzeczywiście ma taki kształt, więc kiedy ludzie dowiedzieli się, że to jest prawdziwe, tłumnie przybyli na wyspę Hokkaido, aby zobaczyć na własne oczy cud natury.

Pierwotnie znane jako Kamuito, 30-hektarowe szmaragdowe jezioro ostatecznie otrzymało swoją obecną nazwę na cześć dwóch pobliskich gór Toyonidake. W dzisiejszych czasach większość ludzi zna jezioro jako „Jezioro Serca”, ze względu na swój wyjątkowy kształt.

Zdjęcie: Facebook

Widok jeziora Toyoni z powietrza jest zawsze zapierającym dech w piersiach przeżyciem, ale najlepszy czas na podziwianie oszałamiającego widoku z lotu ptaka przypada na połowę jesieni, kiedy zielony las otaczający je zmienia się w różne odcienie czerwieni i brązu. Lokalna firma organizuje wycieczkę helikopterem nad jeziorem w październiku.

Czytaj: Zdjęcia ukazujące nieziemskie piękno najstarszego i najgłębszego jeziora świata

Zdjęcie: Facebook

Podczas gdy wzlot jest najpopularniejszym sposobem na poznanie japońskiego jeziora w kształcie serca, niektórzy wolą spokój jego brzegów. Aby dotrzeć do jego spokojnych, szmaragdowych wód, turyści muszą udać się do głębokiego lasu, części rezerwatu dzikiej przyrody.

Czytaj: Jezioro Miłości w Dubaju- dwa serca na środku pustyni

Zdjęcie: Facebook

johannesfloe.com – Art to remember