Trabant „Złomek” z Wrocławia rozśmiesza dzieci z całej Polski

0
919

Łukasz Kopeć wpadł na świetny pomysł. Przerobił starego trabanta na postać z popularnego filmu „Auta”. Wszystkie dzieci bardzo dobrze znają tę postać! Przechodnie widzące „Złomka” jeżdżącego na polskich ulicach nie potrafią się nie uśmiechnąć. Ten samochód poprawia wszystkim nastrój.

Łukasz Kopeć z dumą jeździ swoim „Złomkiem” po Polsce, powodując uśmiech na twarzach wszystkich ludzi, zwłaszcza dzieci. Mężczyzna założył także fundację i bierze udział w akcjach charytatywnych.

Pan Łukasz to chłopak o złotym sercu. Na początku podczas tworzenia „Złomka” pan Łukasz miał wizję, że chce rozśmieszać ludzi, a szczególnie dzieci. W ostateczności założył Idea Fair Play, która wspiera finansowo całe rodziny, stworzył Fundację „Nie Opłaca Się, Ale Warto” i dziś powstają kolejne pomysły na uśmiechnięte auta.

„Chcę rozdawać uśmiech na lepszy dzień”

Za cel obraliśmy sobie dostarczenie jak największej ilości uśmiechu, dla każdego, małego i dużego! Początkowo przerobiłem i przemalowałem Trabant 601, aby moje dzieci miały świetną zabawkę. Z każdą kolejną przeróbkę zauważyłem, że auto wywołuje bardzo dużo poruszenia i radości” – mówi pan Łukasz.

„Pamiętam sytuację, że dzieci z naszej miejscowości ciągnęły rodziców na spacer pod naszą bramę, aby sprawdzić czy „Złomek” stoi na podwórku. Z czasem zacząłem dostawać zaproszenia na festyny, urodziny i różne imprezy. Pomyślałem, że muszę stworzyć kolejne uśmiechnięte auta, stąd też Fundacja Nie Opłaca Się, Ale Warto” – dodaje pan Łukasz.

Czytaj: W klinice „Budzik” aż troje dzieci wybudziło się ze śpiączki!

Inspiracją do takiej nazwy dla Fundacji były słowa śp. profesora Jana Bartoszewskiego z 2007 roku.

Na pewno nie wszystko, co warto, to się opłaca, ale jeszcze pewniej (…) nie wszystko, co się opłaca, to jest w życiu coś warte

„Wszystkimi realizowanymi projektami chcę sprawiać, by otaczający nas świat stawał się lepszy, a ludzie byli coraz bardziej świadomi życia w równowadze” – powiedział pan Łukasz.

Nie wiem, jak Wam, ale mi bardzo się podoba ten pomysł. Gratuluję i życzę wielu sukcesów!

Zdjęcie: Facebook

Zdjęcie główne: facebook.com

Czytaj: Wrocławscy uczniowie walczą z mową nienawiści