Tragiczny finał zabawy z „oswojonym” hipopotamem

0
586

Incydent dotyczy tragicznej śmierci rolnika z RPA Mariusa Elsa, który został poturbowany przez swojego ulubionego hipopotama Humphreya.

Rolnik Marius Els powiedział, że zaufał hipopotamowi Humphreyowi całym sercem, opowiadając, jak karmił jabłkami przerażającą bestię i mył jego ogromne zęby, pomimo ostrzeżeń przyjaciół i rodziny. Aż pewnego dnia ich obawy okazały się słuszne…

Mężczyzna upierał się, że jego ukochany hipopotam Humphrey nie skrzywdzi nikogo.

W 2005 roku mężczyzna z RPA, Marius Els, adoptował małego hipopotama po uratowaniu go z rzeki. 6 lat później, po latach więzi między nimi, hipopotam, którego nazwał „Humphrey”, zaciągnął go do tej samej rzeki i poturbował na śmierć.

Możesz argumentować, że był zaślepiony bliską więzią, którą nawiązał z przerażającym stworzeniem – albo możesz powiedzieć, że był po prostu głupi.

Tak czy inaczej, bardzo się mylił co do zwierzęcia- co odkrył w najbardziej dobitny i przerażający sposób, jaki można sobie wyobrazić.

Jego zmasakrowane i okaleczone ciało odkryto unoszące się w przesiąkniętej krwią rzece na jego ziemi w Afryce Południowej po tym, jak Humphrey go zaatakował, kilkakrotnie gryząc swojego „pana” swoimi ogromnymi zębami.

Marius, żonaty były major armii, mówił kumplom, że sześcioletni hipopotam jest dla niego „jak syn” i że zwierzę nawet przybiegnie, kiedy zostanie wezwane.

Wychowywał zwierzę od piątego miesiąca życia po tym, jak hipopotam został uratowany z powodzi.

Czy hipopotam zjadł człowieka z RPA?

Można znaleźć doniesienia, że hipopotam zjadł Elsa, ale jest to nieprawda. W incydencie, który miał miejsce w listopadzie 2011 roku, 40-letni Marius Els został zabity przez 1,2-tonowego hipopotama, którego adoptował i próbował udomowić na farmie w prowincji Wolne Państwo.

Ciało Elsa znaleziono w rzece, gdzie sześć lat temu uratował hipopotama przed powodzią.

Czytaj: Hipopotamy Pabla Escobara przejmują Kolumbię i stanowią zagrożenie

Hipopotam urósł zbyt duży dla ludzi, którzy go adoptowali i został kupiony przez Elsa w wieku pięciu miesięcy, stając się jego zwierzakiem na swojej 400-akrowej farmie. Els został również sfotografowany podczas jazdy na grzbiecie pięcioletniego hipopotama.

Twitter

Humphrey jest dla mnie jak syn, jest po prostu jak człowiek” – powiedział Els. „Istnieje związek między mną a Humphreyem i tego niektórzy ludzie nie rozumieją.

„Myślą, że możesz mieć związek tylko z psami, kotami i zwierzętami domowymi. Ale ja mam związek z najniebezpieczniejszym zwierzęciem w Afryce”.

W rzeczywistości hipopotamy są najbardziej śmiercionośnym ssakiem lądowym na Ziemi.

Często postrzegane jako urocze i mylone z powolnymi, uległymi zwierzętami, w rzeczywistości są zwodniczo szybkie i bardzo agresywne.

Mają niesamowicie ostre zęby i uważa się, że każdego roku zabijają około 500 osób – więcej niż lwy, słonie, lamparty, nosorożce i bawoły razem wzięte.

Marius trzymał na swojej farmie w RPA 20 różnych gatunków egzotycznych zwierząt, w tym żyrafę i nosorożca. Ale miał szczególny sentyment do Humphreya, dla którego zbudował nawet specjalne jezioro. Zawsze utrzymywał, że zna ryzyko.

To trochę niebezpieczne, ale ufam mu całym sercem, że nikogo nie skrzywdzi” – mówił.

„Mogę z nim pływać. Wchodzę do wody. Pozwala mi usiąść na plecach i jeżdżę na nim jak na koniu. Pływa ze mną.”

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jednak żona Elsa, Louise, farmaceutka, miała do opowiedzenia inną historię. Wyraziła swoje obawy co do hipopotama, ponieważ gigantyczne zwierzę już wcześniej sprawiało kłopoty. Wcześniej, w 2011 roku, 52-letni mężczyzna i jego siedmioletni wnuk musieli wspinać się i pozostać na drzewie przez dwie godziny po tym, jak ścigał ich Humphrey.

Przed śmiertelnym atakiem były znaki ostrzegawcze, ale Marius je odrzucił.

Widział niebezpieczną stronę Humphreya, gdy hipopotam próbował zaatakować dwóch przerażonych kajakarzy płynących rzeką Vaal w pobliżu jego 400-hektarowej farmy w prowincji Wolne Państwo.

52-letni mężczyzna i jego siedmioletni wnuk zostali zmuszeni do wyjścia z kajaka i wspięcia się na drzewo, gdy podszedł do nich głodny hipopotam.

Próbowali odepchnąć zwierzę od drzewa, klaszcząc i robiąc hałas, ale Humphrey nie ustąpił i utknęli na drzewie na wiele godzin.

Właściciel hipopotama w końcu zdołał go zwabić jabłkiem.

Humphrey został również oskarżony o zabijanie cieląt należących do partnera biznesowego Elsa. Zwierzę również często wychodziło z wybiegu i ścigało golfistów w lokalnym klubie golfowym.

Els twierdził, że dźwięk jego głosu sprowadza Humphreya z powrotem do domu. Uważał hipopotama za „kochanego” i „łagodnego olbrzyma”.

6 lat później ten „łagodny olbrzym” poturbował Elsa w rzece tego pamiętnego dnia i zostawił go w wodzie na kilka godzin, powodując jego śmierć. Chociaż na ciele Elsa były ślady ugryzień, hipopotam nie zjadł ciała po zabiciu go, jak twierdzą użytkownicy mediów społecznościowych.

Zmasakrowane i okaleczone ciało Mariusa znaleziono w rzece przepływającej przez jego farmę.

Czytaj: Nowe policyjne radiowozy w Krakowie