Trampki dla koni naprawdę istnieją i kosztują niemałą kwotę

0
316
Kto powiedział, że konie nie mogą nosić trampek? Zdjęcie: Twitter

Trampki dla koni o wartości 1200 USD to prawdziwa rzecz, która istnieje.

Horse Kicks są właśnie tym, czym brzmią – trampkami dla koni. Stworzone na podstawie popularnych modeli ludzkich, takich jak Air Jordan lub Yeezy Boost, każda para kosztuje co najmniej 1200 USD, czyli ponad 5800 zł.

Czytaj: Październik miesiącem seniorek i seniorów w Poznaniu

Z kilkoma godnymi uwagi wyjątkami, podkowy pozostały praktycznie niezmienione przez setki lat, ale to się wkrótce zmieni dzięki ekspertowi od personalizacji butów i absolwentowi The Shoe Surgeon SRGN Academy, Marcusowi Floydowi.

Artysta butów z Lexington w stanie Kentucky tworzy na zamówienie wymyślone na nowo buty dla udomowionych jednopalcowych stworzeń kopytnych, wykorzystując umiejętności „dekonstrukcji i rekonstrukcji”, których nauczył się w Akademii SRGN The Shoe Surgeon.

Floyd stworzył kilka par tenisówek dla koni, które zachowują elementy, które zwykle wyróżniają takie marki jak Air Jordan, Yeezy czy NewBalance650. Jednocześnie są to w istocie podkowy, więc spełniają również wyjątkową ergonomię kopyt końskich.

Zdjęcie: Twitter

Z okazji rozpoczęcia nowego biznesu, Horse Kicks, Marcus Floyd stworzył kilka gotowych modeli na sezon jesień 2022, w tym trampki dla koni inspirowane popularnymi modelami, takimi jak Air Jordan 1 High „Court Purple”, Adidas YEEZY BOOST 350 V2” Dazzling Blue” lub Aimé Leon Dore x New Balance 650.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„To jedna z najbardziej szalonych współprac do tej pory” – napisał Floyd. „To był ciekawy proces, podczas którego próbowałem dowiedzieć się, jak będą wyglądać tenisówki dla koni, używając jak największej ilości „prawdziwego” buta”.

Zdjęcie: Twitter

Od 24 października niestandardowe trampki dla konia będą dostępne do zamówienia na stronie internetowej firmy. Niestandardowe obuwie będzie dostępne w cenie 1200 USD, a 10% sprzedaży przypadnie Sneaker Ball Lex i jej organizacjom charytatywnym.

Czytaj: Luksusowa marka sprzedaje „całkowicie zniszczone” trampki za 8000 zł

Ale jeśli jesteś osobą, która lubi obejrzeć buty przed zakupem, Marcus Floyd będzie miał swoje stoisko na tegorocznych Mistrzostwach Świata Breeders Cup w Kentucky, 4 i 5 listopada.

Zdjęcie: Twitter