Trendy w modzie, które nie powinny nigdy wrócić na salony

0
735

Historia mody jest niezwykle interesującym obszarem, w którym wiele osób spędza dużo czasu na badaniu i poznawaniu.

Krótkie dochodzenie doprowadziło mnie do poznania różnych trendów, za którymi ludzie podążali z biegiem czasu. Trendy te nie zawsze były ładne lub wygodne, ale ludzie nie mieli innego wyboru, jak tylko je przestrzegać, ponieważ zasady mody w przeszłości były o wiele bardziej surowe niż obecnie. Jeśli wszystkie branże modowe produkują takie same ubrania, jak możesz inaczej się ubierać?

Jednak nie zawsze moda była zła. Polecam artykuł, w którym przedstawiam ładne strony mody z dawnych lat: Czytaj: 20 zdjęć, które pokazują, jak kusząca była moda w przeszłości

A poniżej możecie zobaczyć tę gorszą stronę mody.

1. Taka spódnica była modna w latach 1908–1914 i była inspirowana pierwszą kobietą, która latała samolotem. W takiej spódnicy ciężko było chodzić, więc nazwano ją spódnicą „kuśtykaną”.

wikipedia

2. Biustonosz typu bullet był prawdopodobnie najgorszym trendem w historii mody. Było to nie tylko okropne z estetycznego punktu widzenia, ale także nie do zaakceptowania dla kobiet.

awkward

3. Jedyny raz, gdy fryzura w stylu „ula” była modna po latach 60., to kiedy Amy Winehouse postanowiła wprowadzić taki wygląd.

glamourdaze

4. W latach osiemdziesiątych modne były prostokątne ramiona, podczas gdy obecnie kobiety wolą wyglądać szczuplej i wybierają bardziej stylowe ubrania.

Pinterest | Andrea Sankar

5. Mimo że Rihanna w teledysku „Who’s That Chick?” była podobnie ubrana, cieszę się, że ubrania do aerobiku nie wróciły oficjalnie na sklepowe półki.

Pinterest | Create-Everyday

6. Po prostu przyznaj to. Na początku XXI wieku nosiłaś też takie zabawne koszulki.

jehangraida

7. Pamiętasz dżinsy z niskim stanem, które pozwoliły Ci pokazać stringi? Tak się cieszę, że byłam malutka i nie mogłam nosić takich rzeczy.

Pinterest | Initials BB

8. Kiedy Paris Hilton była wręcz czarna po sztucznym opalaniu, wszyscy tak robili. Było to bardzo złe dla naszego zdrowia i nie wyglądało ładnie. Było to bardzo nienaturalne.

racked

Tylko dlatego, że coś staje się trendem i wielu ludzi podąża za modą, nie oznacza to, że Ty także musisz to robić bądź to nosić – nie musisz podążać za masą. Sens Twojego życia polega na tym, aby pozostaje wierną sobie i nie upodabniać się do innych. Staraj się być wyjątkowa, nie bądź kolejną kopią trendów.

Czytaj: Moda wolna od okrucieństwa – Chanel rezygnuje ze skór i futer.