Trening mózgu – 8 łamigłówek dla mózgu

0
1266

Jeśli czujesz, że Twój mózg potrzebuje treningu i pobudzenia to łamigłówki, puzzle i zagadki są najlepszym sposobem na utrzymanie mózgu w dobrej kondycji. Dziś proponujemy 8 ciekawych łamigłówek. Będziesz musiał chwilę pomyśleć nad poprawną odpowiedzią. I o to właśnie chodzi!

Mózg rozwija się cały czas. Nie tylko dziecka, ale dorosłych także. Mózg osoby dorosłej jest zdolny do tworzenia nowych neuronów i dokonywania plastycznych zmian w jego strukturze, dlatego należy go stymulować na różne sposoby.

Jak już pisałam wyżej, dziś proponuję 8 łamigłówek. Będziesz musiał chwilę pomyśleć nad poprawnym rozwiązaniem. Do dzieła, mózg Ci za to podziękuje!

1.

Na skrzyżowaniu spotkało się 7 samochodów i powstał korek. Jeśli jeden samochód zostanie usunięty ze zdjęcia, reszta samochód będzie mogła się swobodnie poruszać. Który samochód należy usunąć?

2.

Pewien mężczyzna podróżuje z 2 owcami i wilkiem. Wilk chętnie zaatakowałby owce, gdyby mężczyzna kiedykolwiek zostawił je sam na sam z wilkiem. W pewnym momencie mężczyzna dociera do rzeki, którą musi przepłynąć. W pobliżu znajduje łódź, ale może zabrać tylko jedno ze swoich zwierząt na raz. Które zwierzę powinien zabrać jako pierwsze? Pamiętaj, że wilk zje owce, jeśli mężczyzna zostawi je sam na sam z wilkiem.

3.

Mężczyzna zadźgał żonę na śmierć, a ponieważ w tym czasie nikogo nie było w pobliżu, po prostu zostawił jej ciało na ziemi i wrzucił zakrwawiony nóż do lasu. Następnie wsiadł do samochodu i pojechał do swojego biura. Godzinę później policja zadzwoniła do niego, aby powiedzieć, że jego żona została zabita. Namówili go, żeby od razu pojechał na miejsce zbrodni. Kiedy tam dotarł, został natychmiast aresztowany.

4.

Jane nie lubi swojego zięcia, ale gotuje dla niego posiłek każdego dnia. Pewnego dnia ugotowała dla niego kawałek mięsa. Przecięła go na pół i oboje zjedli połowę. Po zjedzeniu mięsa, zięć zaczął zmieniać kolor skóry na niebieski, a potem nagle umarł. Jakim cudem kobieta przeżyła?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Test: Jak czujny jest Twój mózg? Rozwiąż zagadki!

5.

Są tylko 3 drzwi, które możesz otworzyć, aby kontynuować podróż do celu. Zabójca chowa się za pierwszymi drzwiami. Za drugimi drzwiami jest lew, który nie jadł przez 3 lata. Za trzecimi drzwiami znajdziesz ogromny ogień. Którymi drzwiami należy wyjść?

6.

4 więźniów uczestniczy w zajęciach plastycznych w więzieniu w każdy poniedziałek. Są eskortowani przez strażników do klasy i przeszukiwani na końcu każdej lekcji. Swoje rysunki mogą zabrać do celi.

7.

Kran przepływa przez 12 zbiorników. Niektóre mają jedną, a niektóre 2 rurki. Który zbiornik jako pierwszy zapełni się cały wodą?

8.

Na tym zdjęciu mamy talerz pełen wody, a obok niego pustą szklankę, pudełko zapałek i korek do wina.

ODPOWIEDZI:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

Źródło i zdjęcia: brightside.me

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl