Trzymaj „worki z wodą” w zamrażarce, aby zaoszczędzić pieniądze

0
323
Kiedy lodówka zużywa mniej prądu? Poznaj wskazówki. Zdjęcie: pl.freepik.com

Właściciele domów mogą tej zimy obniżyć koszty dzięki sprytnym trikom odnośnie przechowywania.

Urządzenia kuchenne są jednymi z największych konsumentów energii w domu, zwłaszcza lodówka i zamrażarka. Ekspert od oszczędności Sam Whillance, wyjaśnił, w jaki sposób Brytyjczycy mogą zaoszczędzić pieniądze, korzystając z różnych trików.

Jak zaoszczędzić pieniądze: Przechowywanie „torebek z wodą” w zamrażarce „pomoże obniżyć rachunki”

Zaczął od stwierdzenia, że „zaopatrzenie zamrażarki może zaoszczędzić pieniądze na kilka sposobów”, ponieważ utrzymywanie jej pełnej, zmniejsza zużycie energii.

Twierdził, że utrzymywanie pełnej zamrażarki może sprawić, że będzie ona działać wydajniej i obniżyć rachunki, więc konieczne jest, aby ludzie zapełniali zamrażarkę, a do tego nie jest potrzebne jedzenie.

Wyjaśnił: „Większość energii zużywanej przez zamrażarkę jest przeznaczana na chłodzenie powietrza, które dostaje się po otwarciu drzwi zamrażarki.”

„Tak więc, gdy zamrażarka jest pełna, jest mniej miejsca na dostanie się cieplejszego powietrza, a przedmioty, które się tam znajdują, pomogą schłodzić cieplejsze powietrze, które się dostanie”.

Czytaj: Butelkomaty w sklepach Lidl w Poznaniu

Ekspert powiedział, że ludzie niekoniecznie muszą kupować dodatkowe jedzenie, aby utrzymać pełną zamrażarkę, ale mogą korzystać z innych przedmiotów, takich jak torebki z wodą.

„Jeśli nie masz wystarczającej ilości jedzenia w zamrażarce, aby była pełna, używanie takich rzeczy, jak torebki wypełnione wodą czy worki z lodem, mogą zapobiec przedostawaniu się cieplejszego powietrza. Te produkty są tanie i skuteczne.”

„Żywność, którą wkładasz do zamrażarki, może pomóc obniżyć koszty jej obsługi. Organizując przestrzeń w zamrażarce, używając większej ilości mrożonych produktów i zamrażając resztki świeżej żywności tam, gdzie to możliwe, możemy ograniczyć marnowanie żywności i zaoszczędzić pieniądze.”

Zasadniczo, zapełnienie zamrażarki w całości oznacza mniejsze zużycie energii, co zmniejsza rachunki” – powiedział Whillance.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Ekspert dodał również, że kupowanie mrożonej żywności „może być tańsze niż kupowanie świeżych produktów, które również mogą się znacznie szybciej zmarnować”.

Specjalista od oszczędzania zalecił „spróbować umieszczać z tyłu zamrażarki wszelkie produkty, o których wiesz, że nie będziesz ich używać”, aby nie trzeba było ich przestawiać, aby wyjąć najczęściej używane jedzenie.

Na koniec poradził ludziom, aby uporządkowali lodówkę, „zwłaszcza w pobliżu wylotów wentylacyjnych, ponieważ zachowanie miejsca u góry i po bokach lodówki ułatwia przepływ chłodnego powietrza”.

Zdjęcie: pl.freepik.com

„Spróbuj uporządkować swoje towary tak, abyś mógł spakować ich tyle samo, jednocześnie śledząc wszystko, co masz. Wszelkie produkty spożywcze o dużej objętości można przepakować do torebek do zamrażania wielokrotnego użytku – spróbuj wycisnąć powietrze i uszczelnić” – wyjaśnił.

Czytaj: Naklejka na lodówkę: dodaj trochę radości do swojej kuchni

Chris Beasley z firmy ubezpieczeniowej Smart Cover ujawnił najlepsze miejsce dla każdego produktu i wyjaśnił, dlaczego mleko nigdy nie powinno być trzymane w drzwiach lodówki.

Wszystkie lodówki mają cieplejsze i zimniejsze sekcje, ponieważ różne produkty spożywcze lepiej się przechowują w różnych temperaturach. Jest to klucz do ich dłuższej żywotności i oszczędności pieniędzy.

Wyjaśnił: „Produkty mięsne i rybne muszą być chłodne, więc chcesz, aby były przechowywane w najbardziej chłodnej części lodówki. Możesz to sprawdzić za pomocą termometru.”

„Większość ludzi uważa, że najzimniejszy obszar znajduje się z tyłu lodówki, ponieważ po otwarciu drzwi cieplejsze powietrze najpierw uderza w przód. Owoce i warzywa powinny być przechowywane w przeznaczonych do tego przegrodach, ponieważ ta część lodówki nie jest tak sucha jak reszta, co oznacza, że produkty powinny zachować świeżość na dłużej”.

„Przedziały w drzwiach są w rzeczywistości cieplejsze niż reszta lodówki. Jeśli okaże się, że Twoje mleko nie jest świeże zbyt długo, spróbuj zamiast tego przechowywać je w głównym obszarze przechowywania.”

Czytaj: Zużytą torebkę herbaty włóż do lodówki i zobacz, co się stanie nazajutrz. Świetny trik!

„Przyprawy i sosy mają zwykle dłuższy okres przydatności do spożycia i nie muszą być przechowywane w określonej temperaturze w lodówce, więc zazwyczaj wystarczy je umieścić na drzwiach lub na górnej półce.”

„To samo dotyczy napojów butelkowanych. Dzięki temu łatwiej je przechowywać i wygodniej się do nich dostać, gdy są również na drzwiach”.