Tutaj pola są żywymi dziełami sztuki

0
275
Ta urocza japońska wioska słynie z tego, że co roku są inne dzieła sztuki na polach ryżowych.

Co roku od 1993 roku japońska wioska Inakadate przekształca swoje pola w żywe dzieła sztuki.

Czerpiąc z historii jako obszaru rolniczego, tworzą niesamowitą sztukę ryżową, sadząc różne odmiany ryżu w skomplikowanych wzorach. Tegoroczny projekt przedstawia dwa słynne portrety kobiece z zachodniej i wschodniej historii sztuki.

Po jednej stronie znajduje się kultowa Mona Lisa renesansowego mistrza Leonarda da Vinci, a po drugiej obraz japońskiego artysty z XIX i XX wieku Seiki Kuroda zatytułowany Lakeside, na którym znajduje się portret jego żony Taneko Kaneko. Obie te postaci powstały dzięki zasadzeniu siedmiu różnych rodzajów ryżu, które w pełnym rozkwicie pomagają wytworzyć niezbędną ilość kontrastu, aby imitować kolory i głębię prawdziwych dzieł sztuki.

Czytaj: Ogromne dzieła sztuki z pól ryżowych

Ze względu na skalę sztuki ryżowej, jej prawidłowe wykonanie wymaga sporego planowania. Były nauczyciel w liceum, Atsushi Yamamoto, był odpowiedzialny za wszystkie złożone projekty w Inakadate, w których używa komputera do przetłumaczenia schematów kolorów oryginalnego obrazu na coś, co można odtworzyć przy użyciu zaledwie siedmiu kolorów ryżu z pól uprawnych.

Tegoroczną sztukę pola ryżowego można oglądać od połowy czerwca do początku października. Możesz śledzić wioskę Inakadate na Facebooku, aby zobaczyć więcej zdjęć ich sztuki ryżu. Mają również stronę ustawioną na swojej stronie internetowej, która udostępnia naturalne zmiany koloru upraw ze zdjęciem każdego dnia do końca października.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Japońska wioska Inakadate słynie ze sztuki ryżu ryżowego wykonanej poprzez precyzyjne kreślenie i sadzenie siedmiu kolorów ryżu z pól uprawnych.

Źródło: Facebook

W tym roku stworzyli dwie słynne kobiece portrety z historii sztuki – Monę Lisę i Taneko Kaneko.

Czytaj: Gdzie wybrać się na grzyby we Wrocławiu?

Źródło: Facebook