Tylko dwa miasta na świecie mają wykrzyknik w swojej nazwie

0
589
Źródło: Twitter

Na świecie są tylko dwa miasta, które mają wykrzyknik jako część swojej oficjalnej nazwy.

Te dwa miasta to Westward Ho! w Wielkiej Brytanii i Saint-Louis-du-Ha!-Ha! w Kanadzie.

Saint-Louis-du-Ha!-Ha!

Miasto Saint-Louis-du-Ha!-Ha! zostało tak nazwane w 1874 roku. Saint-Louis-du-Ha!-Ha! znajduje się w regionie Bas-Saint-Laurent w Quebecu, w Kanadzie.

Ha!-Ha! – część nazwy miasta nie ma być wyśmiewaniem, ale nawiązuje do archaicznego francuskiego „le haha”, co według Commission de Toponymie de Québec oznacza impas. Ten impas można przypisać jezioru Témiscouata, które leży kilka kilometrów od miasta.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter

Inni stawiają inną hipotezę co do pochodzenia nazwy miasta. W 2017 roku burmistrz Sonia Larrivée postulowała, aby Ha! Ha! w nazwie mogło pochodzić od przybycia francuskich spedytorów, którzy przybyli na drogę, która kończy się nad jeziorem Témiscouata, wykrzykując „Ha!”, aby świętować dotarcie do celu.

Saint-Louis-du-Ha!-Ha! to jedyne miasto na świecie, które ma w nazwie dwa wykrzykniki.

Westward Ho!

Twitter

Westward Ho! to wieś położona na wybrzeżu w pobliżu Devon, w Anglii. Wioska została nazwana na cześć powieści Charlesa Kingsleya Westward Ho! która została opublikowana w 1855 roku.

Wyrażenie „Westward Ho!” pochodzi od znaków na taksówkach łodziowych wzdłuż Tamizy w XIX wieku, które reklamowały kierunek, w którym podróżowali. „Ho!” to pozdrowienie dla potencjalnych klientów.

Deweloperzy chcieli wykorzystać popularność bestsellerowej powieści, aby przyciągnąć do regionu turystykę. Northam Burrows Hotel and Villa Building Company, konsorcjum 13 przedsiębiorstw, powstało w 1863 roku.

Miasto od tego czasu przesunęło się w kierunku większej zabudowy mieszkaniowej. Westward Ho! słynie z kamienistych plaż i surfingu.

Czytaj: Kobieta pęka ze śmiechu, widząc jak jej znajomi próbują utrzymać się na desce wiosłowej.

Twitter

Czytaj: Nowe święto państwowe będzie upamiętniać Powstanie Wielkopolskie