Tymi 3 składnikami z kuchni naturalnie wybielisz zęby

0
377
Oto 3 składniki kuchenne, które mogą naturalnie wybielić zęby, zasugerowane przez dr Karishmę Vijan, chirurga dentystycznego. Zdjęcie: onlymyhealth.com

Czy nie każdy z nas marzy o tym lśniącym, białym uśmiechu? Rzeczywiście staramy się go osiągnąć poprzez zmianę pasty do zębów, energiczne szczotkowanie zębów, wypróbowanie komercyjnych produktów do wybielania zębów i tak dalej.

Posiadanie płytki nazębnej lub żółtych zębów może być czasami bardzo krępujące, ale nie musisz z tego powodu przesadzać.

Oto 3 składniki kuchenne, które mogą naturalnie wybielić zęby, zasugerowane przez dr Karishmę Vijan, chirurga dentystycznego z Quintessence Smiles na jej Instagramie.

1. Truskawki

Zdjęcie: pixabay.com

Ten pyszny owoc nie tylko sprawi, że Twoje zęby będą wydawały się bielsze, ale może również pomóc w różnych problemach stomatologicznych, takich jak próchnica, przebarwienia i płytka nazębna.

Czytaj: 5 znaków, które mówią o pysznych truskawkach

Truskawki są bogate w kwas jabłkowy i mają właściwości wybielające. Kwaśne truskawki mają poziom pH od 3 do 4, dzięki czemu mogą rozpuszczać powierzchowne warstwy zębów, sprawiając, że wydają się białe.

Oto jak możesz użyć truskawek do naturalnego wybielenia zębów:

Składniki:
– 1 truskawka
– ½ łyżeczki sody oczyszczonej

1.Zmiadż truskawkę i rozgnieć widelcem.
2. Dodaj do truskawki sodę oczyszczoną i dobrze wymieszaj.
3. Zanurz szczoteczkę do zębów w powstałej mieszance i umyj zęby.

2. Jabłka

Zdjęcie: pixabay.com

Być może słyszałeś to powiedzenie, że „zjedzone jedno jabłko dziennie sprawi, że długo nie będziesz musiał odwiedzić lekarza”. Cóż, dr Karishma Vijan sugeruje, że oprócz utrzymywania zdrowia, jabłka mogą być również używane do naturalnego wybielania zębów.

Czytaj: Kino samochodowe we Wrocławiu – od kiedy i co można obejrzeć?

Bogate w kwas jabłkowy jabłka są naturalnymi odplamiaczami, ponieważ mają charakter włóknisty i mogą sprawić, że zęby będą wyglądać na białe, zwiększając produkcję śliny, która naturalnie czyści zęby i pomaga usuwać przebarwienia powierzchniowe.

Ponieważ jabłka są chrupiące, pomagają również w szorowaniu zębów i mają dodatkową zaletę w postaci zabijania bakterii, które powodują nieświeży oddech.

Oto jak możesz użyć jabłek do naturalnego wybielenia zębów:

Umyj jabłko, pokrój je w plasterki i od razu zjedź ten pyszny owoc.

3. Nabiał

Zdjęcie: pixabay.com

Różne produkty mleczne, takie jak mleko, ser i jogurt, składają się z kwasu mlekowego i są bogate w wapń. Spożywanie tych pokarmów zmywa plamy z zębów, promując produkcję śliny.

Poza tym mają białko i kazeinę. Ponieważ kazeina jest środkiem wybielającym, pomaga wybielić zęby, usuwając przebarwienia z powierzchni.

Oto, w jaki sposób możesz użyć produktów mlecznych, aby naturalnie wybielić zęby:

  • Jak używać sera: żucie sera w postaci plasterka lub kostki może pomóc w wybieleniu zębów.
  • Jak używać jogurtu lub mleka: spożywaj codziennie filiżankę jogurtu lub mleka, aby zęby były bielsze.

Ten artykuł został utworzony w poście dr Karishmy Vijan, chirurga stomatologicznego z Quintessence Smiles na jej stronie na Instagramie.

johannesfloe.com – Art to remember