Tysiące jadowitych krabów roi się na plażach Kornwalii

0
196
Kolczaste skorupiaki pokryły płytkie wody w St Ives, w Kornwalii. Zdjęcie: BNPS

Wczasowicze wrzeszczeli, gdy tysiące jadowitych krabów zaatakowały plaże Kornwalii przy podnoszącej się temperaturze morza.

Kolczaste skorupiaki przejęły wody na plaży Porthgwidden w St Ives, aby zrzucić muszle, zanim opadną z powrotem na lęgowiska w głębinach morskich.

Fotografka morska Kate Lowe – która uchwyciła kraby powiedziała: „Nurkuję przez większość czasu przez cały rok, ale nigdy nie widziałam krabów w takich ilościach.”

„Kiedy pojawiliśmy się na plaży, wyglądało to tak, jakby pod powierzchnią było dużo ciemnych skał.”

„Ale okazało się, że tysiące krabów znajdowały się zaledwie dwa lub trzy kroki do wody. To było naprawdę niesamowite”.

„Wielu turystów piszczało na ich widok. Ich muszle po prostu unosiły się w powietrzu.”

Czytaj: Rybak złapał homara, który występuje 1 na 2 miliony

Obserwacja miała miejsce w tym samym tygodniu, w którym w Kornwalii nurek został zaatakowany przez rekina błękitnego. Zdjęcie: BNPS

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Kraby olbrzymie są natychmiast rozpoznawalne dzięki swoim rozłożystym nogom i pazurom kleszczowym i mają jadowite ukąszenie, chociaż jest to nieszkodliwe dla ludzi.

Pomimo pisków wielu turystów i kąpiących się uciekających z morza na ten widok, niektórzy w sobotę skorzystali z okazji, aby zanurkować nad masą krabów.

Gdy stworzenia zrzucą swoje muszle, wracają na głębokość 92 metrów.

Czytaj: Pierwsza podwodna restauracja w Norwegii

Na płyciznach zwykle krążą razem w ogromnych ścisku, aby chronić się przed drapieżnikami.

Alastair Grant, profesor ekologii w Szkole Nauk o Środowisku Uniwersytetu Wschodniej Anglii, powiedział, że „zmiany klimatu prowadzą do wyższych temperatur mórz”, co doprowadziło do zwiększonej liczby obserwacji ryb i skorupiaków, ponieważ „poszerzają one swoje zasięgi geograficzne”.