Udowodniono: im mądrzejsza kobieta, tym bardziej „zły” jest jej charakter

0
572

Czy usłyszałaś kiedyś, że jesteś nie do zniesienia i zrzędliwa? Od teraz możesz to traktować jako komplement, ponieważ te cechy sprawiają, że dołączasz do kobiet o wyższym IQ niż reszta pań.

Australijscy naukowcy twierdzą, że kobiety, które są nie do zniesienia są mądrzejsze i lepsze, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, ponieważ myślą z zimną głową i przestają być sentymentalne.

Według ekspertów kobiety o diabelskim charakterze mają dobrą pamięć, mają mniej uprzedzeń, są bardzo zmotywowane i zawsze osiągają swoje cele.

Takie kobiety patrzą na świat w sposób bardziej obiektywny i bezstronny. Podejmując decyzje, polegają bardziej na aspekcie racjonalnym niż emocjonalnym.

Czytaj: Która kobieta jest najbardziej pewna siebie? Twój wybór zdradza, jak radzisz sobie w życiu

Joe Forgas, główny autor badania, mówi, że kobiety nie do zniesienia są zwykle bardziej świadome tego, co się wokół nich dzieje, analizują nie tylko swoje zachowanie, ale także zachowanie innych.

Zauważają szczegóły, których nie zauważa wiele osób, są świadome wszystkiego, co się dzieje i żaden szczegół im nie umknie. Takie kobiety są częściej rozczarowane niż inne panie, ponieważ stale koncentrują się na wyniku. Większość z nich to perfekcjonistki do szpiku kości.

Joe Forgas przeprowadził badania, w których stwierdzono również, że ludzie, którzy są pozytywnie nastawieni, bardziej serdeczni i szczęśliwi przez całe życie, są bardziej kreatywni; jednak podejmują decyzje bez zastanowienia i działają instynktownie, bez analizowania i rozważania zalet i wad, jakie może to przynieść, zarówno w krótkim, jak i średnim okresie.

A zrzędliwość sprawia, że ​​rozumujemy więcej rzeczy; rozwścieczone dziewczyny bardziej koncentrują się na swoich obowiązkach w pracy, szkole i rodzinie, zwracają większą uwagę na każdy aspekt życia w społeczeństwie, a tym samym stają się bardziej skuteczne i wydajne podczas wykonywania czynności, podejmowania decyzji lub zgłaszania pomysłów. 

Ponadto kobiety o złym temperamencie rozwijają umiejętności przywódcze, dzięki czemu potrafią tworzyć wydajne i skuteczne zespoły. Podsumowując, zrzędliwe dziewczyny mają bardziej uważny i ostrożny sposób myślenia.

Ci sami eksperci, którzy przeprowadzili badanie, skomentowali, że ideałem jest nauczyć się równoważyć emocje.

Czy zgadzasz się z wnioskami naukowców?

Czytaj: W tej kawiarni poczujesz się jak w świecie komiksu

Blue link: https://www.tbgtechco.com