Ujęcie spadającej gwiazdy nad wybuchającym wulkanem

0
480
Kamczatka, Rosja

Fotograf przypadkowo uchwycił niesamowite ujęcie spadającej gwiazdy nad wybuchającym wulkanem.

Jest kilka obrazów krajobrazowych, które są tak czarujące, że można by pomyśleć, że są z bajki albo jakiejś książki. Tak jest w przypadku zdjęcia znanego fotografa Daniela Kordana.

W 2016 roku prowadził warsztaty fotograficzne na Kamczatce w Rosji, kiedy wulkan Klyuchevskaya znajdował się w środku erupcji. Chociaż sama lawa jest spektakularnym widokiem, stała się jeszcze bardziej magiczna dzięki meteorytowi, który akurat pojawił się nad wulkanem. A co najważniejsze, Kordan znalazł się we właściwym miejscu we właściwym czasie, aby nieoczekiwanie to wszystko nagrać.

Czytaj: Oszałamiające nagranie z lotu ptaka przedstawiające zielony wulkan Islandii

Malowniczy obraz przedstawia Kluczewską Sopkę z daleka. „Zatrzymaliśmy się z moją grupą w obozie w pobliżu małego stawu” – wspomina Kordan w rozmowie. „Uchwyciliśmy odbicia wulkanów i przypadkowo złapałem też spadającą gwiazdę podczas długiego naświetlania trwającego 25 sekund”. Efekt lustrzanego odbicia dodaje scenie uroku, ponieważ niezupełnie symetria zapewnia abstrakcyjny obraz tego, co działo się na niebie.

Ten niesamowity obraz można kupić u niego na stronie internetowej. Kordan ma również obrazy z wielu innych swoich serii, w tym z ukrytych klejnotów Grenlandii, świetlików w Japonii i Drogi Mlecznej odzwierciedlonych na największym solnisku świata.

Niespodziewane zdjęcie wulkanu Kluczewskiej Sopki to tylko jedno z zapierających dech w piersiach zdjęć krajobrazowych Daniela Kordana. Oto więcej przykładów gór i / lub nocnego nieba.

Wyspy Kurylskie
Indonezja
Chiny
Mongolia
Mongolia
Indonezja

Daniel Kordan: Strona internetowa | Instagram | Facebook

Czytaj: Najpiękniejsze doliny Europy

johannesfloe.com – Art to remember