Ukraińscy artyści tworzą najbardziej niesamowite szklane pająki

0
198

Glass Symphony, ukraińska firma rodzinna, specjalizująca się w ręcznie robionych szklanych rzeźbach, zasłynęła z anatomicznie poprawnych pajęczaków.

Korzystając z wielowiekowej techniki znanej jako obróbka lamp, rzemieślnicy z Glass Symphony używają szklanych prętów, ekstremalnego ciepła i delikatnych ruchów nadgarstków, aby manipulować kolorowym szkłem w skomplikowane miniatury. Za pomocą palnika gazowego szkło podgrzewa się do temperatury 1800 stopni, po czym wyszkoleni rzemieślnicy formują szkło w różne kształty inspirowane zwierzętami, od różnych gatunków pająków i szarańczy po ślimaki i ośmiornice.

Czytaj: Tak się rodzą ośmiornice!

Mimo niewielkich rozmiarów każda rzeźba respektuje anatomiczne cechy zwierzęcia, które ją zainspirowało. Każda figurka wykonana jest ręcznie i dlatego jest wyjątkowa.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Facebook

Kreacje Glass Symphony – zwłaszcza pająki – regularnie stają się popularne na platformach społecznościowych, takich jak Reddit i Facebook. Firma sprzedaje ręcznie wykonane produkty za pośrednictwem własnej strony internetowej i sklepu Etsy.

Czytaj: We Wrocławiu powstały hotele dla owadów

Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook