Unikalna brazylijska „Laguna Coca Cola”

0
515

Czy kiedykolwiek marzyłeś o kąpieli w jeziorze Coca Cola? Cóż, możesz to zrobić w wyjątkowej lagunie Coca Cola w Rio Grande del Norte w Brazylii, gdzie woda ma dokładnie taki sam kolor jak popularny napój gazowany.

Patrząc na wodę Lagoa da Araraquara, łatwo zrozumieć, dlaczego jest ona popularnie znana jako Laguna Coca Cola. Motywem, dla którego to miejsce ma taką reputację, jest kolor wody podobny do znanego napoju gazowanego Coca Cola.

Zamiast karmelu woda tej popularnej laguny jest barwiona koncentracją jodu i żelaza w połączeniu z pigmentacją trzcin w pobliżu jej brzegów.

Położona na południowym wybrzeżu Rio Grande do Norte, niecałe 100 km od Natal, Laguna Coca Cola jest zarówno jedną z najpopularniejszych, jak i najbardziej niezwykłą atrakcją turystyczną w brazylijskim stanie.

Dzieci ją uwielbiają, zwłaszcza gdy słyszą jej przydomek, ale niektórych dorosłych odstrasza ciemne zabarwienie wody.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

@_sofigonzalezz
Facebook

Latem płytka woda Laguny Coca Cola staje się bardzo ciepła, dzięki czemu jest to idealne miejsce na rodzinne wycieczki i kąpiel.

Są też tacy, którzy uważają, że połączenie chemiczne, które nadaje wodzie kolor przypominający Coca Colę, ma również pozytywny wpływ na zdrowie.

Czytaj: Widoki jak z bajki! Piękne niebo w Bukowinie Tatrzańskiej

Facebook

Więc jeśli kiedykolwiek będziesz w regionie Baia Formosa w Rio Grande do Norte, laguna Coca Cola jest jedną z atrakcji, której nie możesz przegapić. W końcu jak często można zobaczyć jezioro Coca Cola?

Czytaj: Kilka zastosowań wygazowanej Coca-Coli. Twój ogród Ci podziękuje.

Facebook
Facebook
Facebook
@dra.fernandacatarina