Unikalna podłoga w kawiarni w Wietnamie

0
934

Kawiarnie, w których można wypić kawę i posiedzieć wśród zwierząt stają się coraz bardziej popularne. Mamy już kocie kawiarnie, psie kawiarnie i kawiarnie ze świnkami. Jednak Amix Coffee to jedyna kawiarnia na świecie, w której można odpocząć w towarzystwie rybek.

Amix Coffee/Facebook

Znajdująca się w wietnamskim mieście Ho Chi Minh kawiarnia Amix ma dwie zalane podłogi, które są wypełnione setkami ryb zarówno małych, jak i dużych.

Obie podłogi są izolowane dwiema warstwami plastikowej plandeki, a nogi mebli są owinięte bawełną, aby zminimalizować tarcie i zapobiec uszkodzeniu plandeki. Każda podłoga zajmuje powierzchnię 20 metrów kwadratowych, a poziom wody osiąga głębokość do 25 centymetrów.

Aby móc wypić kawę w towarzystwie kolorowych rybek, odwiedzający muszą zdjąć buty i umyć stopy. Następnie mogą delektować się szeroką gamą napojów i przekąsek, podczas gdy japoński karp i inne małe ryby pływają u ich stóp.

Czytaj: Polskie szpitale otrzymały od Wietnamczyków testy na obecność koronawirusa

Amix Coffee/Facebook

Kawiarnia Amix to pomysł 23-letniego Nguyen Duoc Hoa, który chciał przenieść koncepcję kawiarni dla zwierząt na zupełnie nowy poziom. Jednak urzeczywistnienie tego pomysłu nie było najłatwiejszą rzeczą na świecie. Zalanie pierwszego i drugiego piętra kawiarni Amix około 10 000 litrami wody i utrzymywanie jej w czystości przez cały czas okazało się trudne, ale w końcu Hoa wymyślił realne rozwiązania.

Amix Coffee/Facebook

W kawiarni zastosowano potrójny system filtracji, aby woda była zawsze krystalicznie czysta, a pompy zmieniają od jednej czwartej do połowy wody na każdym piętrze, aby utrzymać optymalne warunki dla ryb i aby wody były czyste.

Amix Coffee/Facebook
Amix Coffee/Facebook

Jednak zapobieganie nadmiernemu stresowaniu ryb przez okazało się znacznie trudniejsze.

Właściciel kawiarni powiedział hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE, że większym problemem jest powstrzymanie klientów przed przeszkadzaniem rybom. Ponieważ większość ich klientów to rodziny z małymi dziećmi, niektórzy rodzice pozwalają swoim dzieciom biegać za rybą, co jest zabronione w kawiarni.

Podczas gdy wielu klientom spodobała się taka rybna kawiarnia, inni zarzucili właścicielowi, że wykorzystuje zwierzęta i stresuje ryby w wodzie. Iinternauci zwrócili uwagę, że ta koncepcja stwarza rybom niebezpieczne środowisko i nieuchronnie niektóre biedne zwierzęta zostały zdeptane na śmierć przez klientów.

Niektóre osoby skrytykowały właściciela za nadanie priorytetu zyskom i rozrywce nad dobrostanem ryb.

W końcu Nguyen zdecydował się odnowić kawiarnię i na nowo opracować koncepcję, umieszczając ryby w szklanych zbiornikach, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

Jednak niektórzy turyści zdecydowanie byli rozczarowani tą zmianą. To idealny przykład na to, że człowiek nigdy nie dogodzi każdemu.

Tak prezentuje się kawiarnia po zmianach:

Instagram
Facebook
Facebook

Czytaj: Złoty Most podtrzymywany przez gigantyczne, betonowe dłonie – nowa atrakcja Wietnamu