Urocze zdjęcia malutkich myszy radośnie bawiących się w naturze

0
969

Przez ostatnie cztery lata fotograf Dean Mason fotografował myszy żniwne. Te malutkie gryzonie mają duże uszy i oczy, a także krótkie wąsy, dzięki czemu są dość fotogeniczne.

Mająca niecałe 8 cm długości mysz żniwna ma połowę wielkości myszy domowej i jest niezwykle akrobatyczna. Ich ciekawe, urocze zachowanie sprawia, że myszy żniwne są fascynujące do robienia zdjęć, ponieważ nigdy nie wiadomo, co porabiają w swoich maleńkich światach.

Dean Mason fotografuje te aktywne myszy, gdy pędzą po cienkich pędach roślin i umiejętnie balansują w maleńkich kwiatach. Jak one to robią? Ich zdolność akrobatyczna wynika z chwytnego ogona (który pomaga zachować równowagę) i szerokich stóp (przystosowanych do wspinania się).

Dla Masona atletyczna umiejętność tych myszek jest tylko częścią tego, co sprawia, że są niesamowite do fotografowania. W połączeniu z ciekawymi osobowościami i miłością do ludzi, myszy żniwne są naprawdę idealnymi modelami.

„Sprawiają, że się uśmiechasz ze względu na ich rozmiar i zachowanie”, mówi Mason. „Fotografowanie ich jest absolutną radością, choć jest to bardzo trudne zadanie, ponieważ poruszają się dość szybko, gdy są aktywne!”

W rzeczywistości Mason tak bardzo kocha te małe zwierzątka, że oparł na nich całą swoją działalność. Prowadzi warsztaty fotograficzne Windows on Wildlife (Okno na dziką przyrodę), które pozwalają innym doświadczyć radości fotografowania fascynujących zwierząt.

Czytaj: Fotograf odkrył rodzinę myszy żyjącą w jego ogrodzie. Zbudował im miniaturową wioskę

Niezależnie od tego, czy wtulają się w mniszka lekarskiego, czy spędzają wolny czas na trawce, te myszy zapewnią każdemu radość. Dla Masona jest to jedna z największych satysfakcji z jego pracy. „Dostaję wiele e-maili i wiadomości od obserwujących w mediach społecznościowych, którzy dziękują mi za rozjaśnienie dnia i za to, że się uśmiechają… Nie mogę prosić o nic więcej!”

Dean Mason jest fotografem przyrody, który specjalizuje się w fotografii myszy żniwnych.

Te małe i urocze myszy są znane ze swoich niesamowicie akrobatycznych umiejętności wspinaczkowych.

Czy to wspinanie się po łodygach roślin, czy wskakiwanie na grzyby, te myszy zapewniają niekończącą się radość.

Dean Mason: Strona internetowa | Facebook | Instagram

Czytaj: JAK WIEŻA EIFFLA ZNALAZŁA SIĘ W LAS VEGAS?