Uroczyste otwarcie nowej stacji kolejowej Zator-Park Rozrywki

0
212
Zdjęcie: Facebook/EnergyLandia

Nowy przystanek kolejowy w Zatorze. Został wybudowany z rządowego programu przy parku rozrywki. Od teraz podróż do Energylandii będzie dla wielu osób szybsza, łatwiejsza i tańsza.

Energylandia to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący 123 atrakcje, które znajdują się na obszarze 70 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Latem jest tam mnóstwo osób, którzy przyjeżdżają poczuć dreszczyk emocji na największych i najbardziej imponujących w Polsce rollercoasterach, a także spędzić czas w sekcji wodnej. 

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

A zimą turyści chętnie odwiedzają Energylandię, aby poczuć magię świąt. W tym czasie jest tam strefa Winter Kingdom, gdzie znajduje się największy ogród świateł, a także można zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem czy napisać list z pomocą jego elfów. Tak więc, obojętnie od pory roku, zawsze jest tam bardzo dużo osób szukających niezapomnianych wrażeń.

Nowy przystanek Zator-Park Rozrywki 

Energylandia i PKP PLK mają dla gości największego parku rozrywki w Polsce dobre wieści. W niedzielę 11 grudnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowego przystanku kolejowego „Zator-Park Rozrywki”.

Na Facebooku Energylandii możemy przeczytać: „Z radością informujemy, że odbyło się uroczyste otwarcie nowej stacji kolejowej Zator-Park Rozrywki. Ta inwestycja ułatwi naszym Gościom dojazd do Energylandii, zwiększy komfort podróży, zdecydowanie skracając dystans do pokonania. Co istotne, to kolejne ułatwienie, jeśli chodzi o usprawnienie komunikacji dla turystów odwiedzających Kraków i chcących pobawić się w Energylandii! Cieszymy się bardzo na takie koleje losu.”

Koszt przejazdu pociągiem z Krakowa do nowego przystanku wynosi jedynie 12 zł, a podróż zajmie niewiele ponad godzinę.

„Inwestycja objęła dwa perony, wiaty, ławki i tablice informacyjne oraz oświetlenie i oznakowanie. Dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych przewidziano dojścia na perony, m.in. z systemem ścieżek dotykowych” – mówi Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK.

„Zakończenie wszystkich robót, zgodnie z umową planowane jest na koniec grudnia 2023 roku” – dodała Dorota Szalacha.

Budowa przystanku w Zatorze jest realizowana przez PLK w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”.

Czytaj: Najlepsze parki rozrywki w Europie według TripAdvisor

Turyści i mieszkańcy okolic są bardzo zadowoleni. „Świetne rozwiązanie”, „Super”, „Wow, extra”, „Super dobra wiadomość”, „Gratuluję tak wspaniałego rozwoju” – czytamy pod postem w social mediach.

Inne opcje dojazdu

Do Energylandii można też dojechać w inny sposób. Osoby, które cenią sobie niezależność i jadą tam swoim samochodem, mogą zaparkować swój pojazd na ogromnym parkingu. Przy wyjeździe trzeba uiścić opłatę w wysokości 20 zł za cały dzień.

Trzecią opcją są autobusy, które jeżdżą z Krakowa, Katowic czy Oświęcimia. Za bilet w obie strony trzeba zapłacić 25 zł.

Czytaj: Ktoś stracił iPhone podczas jazdy kolejką górską, a ten facet go złapał!

Kolejną opcją jest ciuchcia, która zapewnia dojazd ze stacji kolejowej w Zatorze prosto pod bramy Energylandii. Przewozi ona również osoby, które korzystają ze zakwaterowania w pobliżu parku.