Uśmiechaj się! Optymizm jest dobry dla Twojego zdrowia

0
332
Zdjęcie: Pixabay

Ludzie różnie to nazywają: radość, podekscytowanie, pewność siebie, dobry humor. Chodzi o to, aby pozytywnie patrzeć na świat, czyli oczekiwać najlepszego wyniku. Wybór życia z optymizmem może znacząco wpłynąć na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Przyjrzyjmy się kilku sposobom optymizmu, które mogą pomóc zmienić Twoje codzienne życie.

Według niektórych badań psychologicznych ludzie, którzy są optymistami, generalnie żyją dłużej i cieszą się zdrowszym życiem. Na przykład wiadomo, że radość poprawia ciśnienie krwi. Pomyśl o tym. Jeśli jesteś bardziej pesymistą (ktoś, kto zawsze szuka złych rzeczy), jest bardziej niż prawdopodobne, że jesteś zestresowany. Wszyscy znamy wpływ stresu na nasze ciała i umysły.

Pomyśl o swoim miejscu pracy. Jaką różnicę mogłoby to zrobić, gdyby wszyscy Twoi współpracownicy byli optymistami? Co by się zmieniło? Co ważniejsze, pod koniec dnia, o ile lepiej byś się czuł?

Problemy zdrowotne związane ze stresem, spowodowane pracą, rosną w alarmującym tempie na całym świecie, w tym choroby serca i wysokie ciśnienie krwi.

Czy wiesz, jaki wpływ może mieć uśmiech na zdrowie psychiczne? Tak, uśmiech. Powiedzmy, że masz trudny dzień. Zamiast żyć w tej chwili rozpaczy, spróbuj się uśmiechnąć. Ta jedna prosta czynność pomaga wrzucić te neuroprzekazy na wyższy bieg, mówiąc mózgowi, że jesteś szczęśliwy, a z kolei mózg zaczyna uwalniać te naturalne wzmacniacze nastroju, serotoninę i dopaminę.

Czytaj: Szczęście i zadowolenie z życia prowadzą do lepszego zdrowia fizycznego

Uśmiech może pomóc Ci wyglądać i czuć się młodziej. Same mięśnie używane podczas uśmiechania się działają jak naturalny lifting twarzy. A tak na poważnie, jak myślisz, ile będziesz w stanie się uśmiechać i być jednocześnie zdenerwowany lub smutny? To prawie niemożliwe. Uśmiech doprowadzi Cię do lepszego nastroju.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jeśli chcesz stać się bardziej optymistą, musisz się śmiać każdego dnia. Czy wiesz, że śmiech może wpływać na takie rzeczy, jak sen, przepływ krwi, a nawet wzmocnienie układu odpornościowego?

Wszyscy mamy gorsze okresy w życiu, ale w chwilach, w których możemy się z siebie śmiać, róbmy to. Masz zły dzień? Spróbuj przypomnieć sobie zabawny moment, który dzieliłeś z ukochaną osobą i spróbuj beztrosko zachichotać, a zobaczysz, że poczujesz się odrobinę lepiej.

Dla niektórych życie optymisty jest łatwiejsze niż dla innych. To nie znaczy, że nie możesz tego zrobić. Bycie optymistą wpłynie nie tylko na Twoje życie, ale również na życie osób wokół Ciebie. Rodzina i przyjaciele zauważą różnicę. Współpracownicy lub szefowie mogą to zauważyć. Warto spróbować, nic nie stracisz, próbując.

Pamiętaj, śmiech jest zaraźliwy 🙂

Czytaj: Lotnisko Kraków: nowe połączenia z Dubajem i Lubeką