Uśmiechnij się przez łzy, czyli cała prawda o przeziębieniu

0
757
źródło: pixabay.com

Obecnie nastał okres dość dużej zachorowalności na przeróżne infekcje. Mróz i wiatr, niedobór słońca, aktywności, warzyw i owoców (jak to na zimę przystało) robią swoje. Jedni siedzą na L4, inni z zapartym tchem próbują pracować, pomimo zalewającego ich kataru, a jeszcze inni narażeni są na wysłuchiwanie kaszlu, kichania i narzekania swoich koleżanek i kolegów. Wydawać by się mogło, że nie ma na świecie nic gorszego niż choroba, która wyłącza nas z życia. Jednak zawsze można spojrzeć na to z drugiej strony i zobaczyć,  że dzięki grypie czy przeziębieniu możemy robić to, na co nie moglibyśmy sobie pozwolić będąc zdrowi…

Leżeć w łóżku – w szalonym biegu życia nie zawsze udaje nam się znaleźć osiem godzin na sen. Ale gdy spędzamy w nim jeden, drugi i kolejny dzień – szybko dopada nas nuda. Tymczasem zamiast zawsze narzekać, doceńmy to co mamy. No i jeżeli jednak pomimo zażywania witamin, chodzenia do sauny i zdrowego trybu życia w  końcu dopadła nas znienawidzona choroba, nie nazywajmy siebie z tego powodu życiowymi nieudacznikami.

źródło: pixabay.com

Potraktujmy czas spędzany w łóżku jako cenny dar od losu dany nam:
a) na sen – nadróbmy na tym polu zaległości
b) na rozmyślania – zastanówmy się nad tym dokąd zmierzamy, dotychczasowymi osiągnięciami i co jeszcze chcemy w swoim życiu zmienić
c) na czytanie książek – warto i tutaj nadrobić zaległości. Taka alternatywa spędzania czasu przed komputerem jest bardzo wskazana. A kiedy znaleźć czas na książki jak nie właśnie w czasie choroby?
d) na pisanie – jeżeli tylko choć trochę wrócą ci siły. Nie musi to być od razu pisanie powieści, czy nawet wierszy. Możesz napisać do przyjaciela, z którym urwał ci się kontakt. W codziennym, zabieganym życiu zapominamy o wielu ludziach. Może właśnie choroba to czas, aby sobie o nich przypomnieć? Zamiast więc narzekać, że nikt nie pisze i nie dzwoni – sam zainicjuj rozmowę!

źródło: pixabay.com

Niektórzy twierdzą, że nie mogą sobie pozwolić na chorowanie. Za dużo obowiązków, spotkanie za spotkaniem, praca, rodzina itd. Niestety, ale to właśnie osoby nie mające czasu zadbać o siebie, najszybciej dotyka infekcja. Czas aby od nowa przeklasyfikować własne priorytety w życiu. Kiedy chorujesz, jesteś zmuszony odwoływać wszelkie spotkania. Może to właśnie ma skłonić cię do refleksji, że świat nadal będzie istniał, jeżeli nie weźmiesz udział w jednym czy drugim wydarzeniu.

Co powiesz na filiżankę zielonej herbaty? Poznaj jej zalety!

Nie wychodząc z łóżka również możesz cieszyć się życiem. Wiadomo, że nie jest to łatwe, gdy boli głowa, czy gardło. Ale właśnie pokonanie pewnych przeciwności i pomimo nich odnajdywanie sensu w nadchodzącym dniu to prawdziwa szkoła życia. Doceń czas wolny. A kiedy przeziębienie zobaczy, że wcale nie traktujesz go jak wroga, szybko sobie pójdzie.

O wiele łatwiej jest nam wyzdrowieć, kiedy jesteśmy szczęśliwi! A uśmiech to najskuteczniejszy lek w walce z chorobą! Oczywiście nie znaczy, że nie musisz brać innych leków, czy odwiedzić lekarza. Ale dobre samopoczucie psychiczne sprawi, że i fizyczne będzie musiało się poprawić!

Na koniec przedstawiamy napój, który doda ci energii na cały dzień!

zdjęcie: en.malayalamemagazine.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj