Utalentowany fryzjer tworzy spektakularne wzory w kształcie kwiatów

0
499
Zdjęcie: Nguyen Phat Tri/Facebook

Nguyen Phat Tri, młody fryzjer z Wietnamu, przyciąga uwagę swoimi przyciągającymi wzrok kwiatowymi stylizacjami włosów.

28-letni Nguyen Phat Tri ukończył Biotechnologię na Uniwersytecie An Giang w 2015 roku, ale ponieważ zawsze miał skłonność do sztuki, postanowił wyjechać do Ho Chi Minh City, aby studiować makijaż i fryzjerstwo.

To może wydawać się kontrowersyjnym wyborem kariery, ale czas pokazał, że był to właściwy wybór, ponieważ młody Phat Tri szybko wyrobił sobie markę na wietnamskiej scenie fryzjerskiej dzięki kilku naprawdę innowacyjnym technikom i projektom.

Zdjęcie: phattri_nguyen/Instagram

Projekty Nguyen Phat Tri generują miliony wyświetleń w mediach społecznościowych, ale niewiele osób, które się nimi zachwycają, zdaje sobie sprawę, jak wiele pracy wymaga każdy z nich. Wykonanie najprostszych projektów zajmuje od 1 do 2 dni, ale wykonanie najbardziej złożonego może zająć 2-3 miesiące.

Jak można sobie wyobrazić, spektakularne projekty Phat Tri są bardzo poszukiwane, mimo że jego prace nie są do końca tanie. Wzory ślubne kosztują od 3 do 5 milionów dongów (535-900 złotych), podczas gdy bardziej złożone fryzury kosztują od 5 do 7 milionów dongów (900 – 1260 złotych).

Pomimo lukratywnego biznesu, Nguyen Phat Tri zwykle odrzuca więcej próśb niż przyjmuje, ponieważ woli poświęcić swój czas na badanie nowych projektów i technik.

„Chcę inspirować kreatywność ludzi, którzy podzielają moją pasję i mam nadzieję, że pomogę wietnamskiemu przemysłowi fryzjerskiemu w rozwoju i dotarciu do świata” – powiedział 28-latek.

Czytaj: Plecione fryzury, które zapierają dech w piersiach

Zdjęcie: phattri_nguyen/Instagram

Nguyen Phat Tri przedstawił światu swoje kwiatowe wzory włosów latem 2020 roku i od tego czasu dostarczył różne nowe modele, w tym projekty inspirowane lotosem, hibiskusem, chryzantemą, lilią i nie tylko.

Zapytany, jakich rad udzieliłby młodym stylistom, chcących pójść w jego ślady, wietnamski artysta odpowiedział, że najważniejsza jest ocena talentu, bo to dziedzina, która wymaga „artystycznego oka”. Następnie muszą mieć pasję, wytrwałość i determinację, aby realizować swoje marzenie.

Więcej epickich fryzur znajdziesz na Instagramie i kanałach TikTok Nguyen Phat Tri.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: phattri_nguyen/Instagram
Zdjęcie: phattri_nguyen/Instagram
Zdjęcie: phattri_nguyen/Instagram
Zdjęcie: phattri_nguyen/Instagram
Zdjęcie: phattri_nguyen/Instagram

Czytaj: Mrozu wyrusza w Złotą Trasę, a jednym z przystanków będzie Wrocław