Uwaga: 10 tajnych kryjówek, które oszukają nawet najlepszego włamywacza

0
632

Uwaga na złodziei! Najwięcej włamań jest w święta. Boże Narodzenie to dla złodziei najlepszy czas na wzbogacenie się. Kiedy wyjeżdżamy do rodziny, możemy wrócić do pustego, ograbionego mieszkania.

Okres Bożego Narodzenia to ulubiony czas dla złodziei. Ważne jest, aby chronić swoją własność przed potencjalnymi włamywaczami. Niezależnie od tego, czy mamy system bezpieczeństwa w naszym domu, czy nie. Nie ma nic złego w odrobinie dodatkowej ochrony.

Zamiast decydować się na zakup najdroższego sejfu na rynku, możesz strategicznie ukryć swoje rzeczy w domu bądź w mieszkaniu. Kiedy to zrobisz, włamywacze nigdy ich nie znajdą.

Jeśli masz biżuterię, gotówkę lub inny ceny przedmiot, który chcesz dodatkowo zabezpieczyć, wypróbuj jeden z 10 sprytnych, prostych sposobów, aby ukryć te przedmioty nawet przed najbardziej doświadczonymi włamywaczami.

1. W roślinie doniczkowej

Jeśli nie potrzebujesz aktualnie rzeczy, którą chcesz ukryć, możesz ją owinąć z torebkę z zamkiem błyskawicznym lub włożyć do wodoszczelnego pojemnika i zakopać w głębokiej doniczce jakiejś rośliny w domu.

Nie rób tego jednak w przypadku małych roślin doniczkowych. Jeśli na przykład taka roślina się przewróci, jej zawartość może zostać ujawniona. Duża donica z dużą ilością ziemi prawdopodobnie nie zdradzi Twojej kryjówki, nawet jeśli zostanie przewrócona.

2. Stare pojemniki

W kuchni także można sprytnie schować cenne rzeczy. Lodówka jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc, aby to zrobić.

Pomaluj wnętrze pustego słoika od majonezu białą farbą i schowaj tam pieniądze. Żaden złodziej nie wpadnie na pomysł, żeby grzebać w słoiku, gdzie jest majonez.

3. Fałszywa hydraulika

Większość domów używa już PCV w systemach kanalizacyjnych. Jeśli masz np. piwnicę, w której widoczne są rury PVC, przymocuj rurkę PVC do istniejącej już rury w taki sposób, aby wyglądała, jakby była częścią kanalizacji.

Rury PVC są dość łatwe do zdemontowania i rozebrania. W związku z tym są dobrym miejscem na schowek.

4. Wnętrze piłki nożnej

Piłka jest idealnym miejscem na schowanie drobnych przedmiotów. Łaty na piłce nożnej można wyciąć i przykleić z powrotem, aby wyglądały tak samo jak przed wycięciem.

Weź ostry nóż i ostrożnie rozetnij łaty po wszystkich stronach oprócz jednej. Otwórz łatkę jak klapkę. Po włożeniu przedmiotów umieść piłkę w miejscu, w którym wygląda bardzo naturalnie.

5. Książka w twardej oprawie

Na pewno widzieliście takie stare książki w wielu filmach, które ludzie używają do przechowywania cennych rzeczy. Cóż, możesz stworzyć własną książkę i jest to naprawdę łatwe.

Otwórz książkę i przejrzyj jedną trzecią stron. Następnie za pomocą noża i linijki wytnij kwadratowe wgłębienie w środku pozostałej drugiej trzeciej stron. Usuń wycięty fragment i sklej razem strony tworzące kwadratowy otwór.

Czytaj: Złodzieje chcieli ukraść paliwo z baku autokaru. Zaczęli wysysać zawartość zbiornika toalety!

6. Fałszywe otwory wentylacyjny

Otwory wentylacyjne, czy to w przedpokoju, czy w innym pomieszczeniu domu, są teraz innowacyjnym obszarem, w którym można ukryć wszystko, co cenne. Można to zrobić za pomocą fałszywych jednostek wentylacyjnych. Wyglądają jak prawdziwe otwory wentylacyjne, ale zamiast tego służą do przechowywania kosztowności.

Jest bardzo mało prawdopodobne, że włamywacze poświęcą czas na otwieranie otworów wentylacyjnych, podczas poszukiwania kosztowności.

7. Worek od odkurzacza

Jest to dobre w przypadku niedziałającego odkurzacza. Znajdź worek, który pasuje do Twojego odkurzacza, napełnij go cennymi przedmiotami, na które następnie nałóż brud (okruszki, inne śmieci) i umieść ten worek na odkurzaczu.

To nie musi być tylko stary odkurzacz. Każdy zwykły przedmiot gospodarstwa domowego, który ma wnękę, będzie działał jako tajny schowek. Pomyśl o starych drukarkach, wieżach komputerowych, zabawkach dla dzieci itp.

8. Szuflada z fałszywym dnem

Prawdopodobnie pierwsze miejsce, w którym złodziej będzie szukał cennych przedmiotów jest szuflada, no może drugim miejscem tuż po materacu. Wybierz głęboką szufladę, aby zmiana głębokości nie była oczywista.

Potrzebujesz drewnianej podkładki, pistoletu do klejenia na gorąco i sklejki – to wszystko, aby udało się stworzyć fałszywe dno do przechowywania.

9. Pokój dziecięcy

Żaden włamywacz nie pomyśli, aby zajrzeć do pokoju dziecięcego w poszukiwaniu kosztowności. Według włamywacza jest po prostu miejsce pełne bezużytecznych śmieci. Możesz włożyć pieniądze do zabawki i pozostawić ją na widoku.

10. Stara puszka na farbę

Czy przechowujesz stare puszki z farbą w garażu lub piwnicy? Ukrywanie pieniędzy i kosztowności jest łatwe, jeśli umieścisz je w wysuszonej puszce z farbą i będziesz przechowywać razem z innymi puszkami.

Upewnij się, że wszystko jest owinięte w zapinaną na zamek torbę przed umieszczeniem kosztowności w suchej puszce z farbą.

Źródło i zdjęcia: flashposts.com

Czytaj: Napad na bank w Wenezueli. Skradziono wszystko oprócz pieniędzy