Uwaga! Pomyśl dwa razy, zanim zjesz te produkty z Chin

0
416

Chiny to kraj, który zawsze jest zajęty tworzeniem produktów przeznaczonych na eksport na cały świat. To po prostu bardzo ruchliwy kraj.

Chiny eksportują wiele towarów, od maszyn, przez odzież, po żywność. Niektóre rzeczy z tego kraju są niesamowite i na pewno można by je wykorzystać.

Jednak w Chinach jest też wiele innych rzeczy, na które należy uważać, w tym produkty spożywcze.

Oto dziesięć produktów z Chin, które warto sobie odpuścić i ich nie jeść:

1. Tuńczyk w puszce

Źródło: yourhealthfun.com

Tuńczyk w puszce importowany z Chin, podobnie jak brzoskwinie w puszce, jest szkodliwy dla zdrowia, ponieważ zawiera znaczną ilość ołowiu dobrze ukrytego w metalowej puszce. To właściwie jedyny powód, dla którego nie powinieneś tego jeść.

Oprócz niebezpieczeństw związanych z zatruciem ołowiem, tuńczyk w puszce zawiera również wiele substancji znajdujących się w innych rodzajach ryb pochodzących z Chin, które również są szkodliwe dla naszego organizmu.

Chińskie hodowle ryb są bardzo zanieczyszczone i zawierają bardzo toksyczne chemikalia. Ryby żywią się w dużej mierze pokarmem tam występującym, który zawiera odchody zwierzęce. Wszystko to trafia do puszek z rybami, co za każdym razem, gdy jesz, zagraża Twojemu zdrowiu.

2. Olej

Zdjęcie: pinterest.com

Nie chodzi o to, że każdy olej w Chinach jest dla Ciebie szkodliwy, ale brak środków ostrożności i przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności bardzo ułatwia chińskim producentom sprzedaż najbardziej obrzydliwych produktów olejowych. Mają bardzo skandaliczne działania, jeśli chodzi o olej.

Jakiś czas temu jedna z największych firm spożywczych w Chinach zdecydowała się zbierać zużyty olej z niektórych restauracji w celu filtrowania i przepakowywania, a następnie sprzedawała go jako nowy olej. Jeśli naprawdę musisz kupować olej z Chin, pamiętaj, że możesz kupować po prostu olej pochodzący z recyklingu. Ponieważ nie masz możliwości dowiedzenia się, skąd był ten olej i czy możesz go bezpiecznie używać, lepiej po prostu unikać całkowicie kupowania oleju z Chin.

3. Grzyby

Zdjęcie: pinterest.com

Jeśli chodzi o grzyby, bardzo często można znaleźć skażone grzyby z Chin. Są nasączone pestycydami, które są szkodliwe dla ludzi po spożyciu, a następnie grzyby są również źle oznakowane, aby ułatwić wyższe ceny. Producenci lubią stemplować słowo „ekologiczne” na zwykłych grzybach w nadziei uzyskania większych zysków.

Oprócz tego, że grzyby są wypełnione najbardziej szkodliwymi chemikaliami, te importowane są spryskiwane dużą ilością konserwantów, aby wyglądały świeżo. Inspektorzy żywności przez wiele lat napotykali na wiele problemów z grzybami importowanymi z Chin. W związku z tym nie warto ryzykować. Więc jeśli naprawdę potrzebujesz kupić grzyby, kup je z innego źródła.

4. Jagnięcina

Zdjęcie: betterbe.co

Chińczykom nie są obce dziwne potrawy. Jedzą najbardziej niewyobrażalne rzeczy i z tego powodu wiele osób zawsze jest wobec nich podejrzliwych, ponieważ to, co ci podają, może różnić się od tego, co twierdzą, że ugotowali. Tak samo jest z jagnięciną.

Jeśli naprawdę masz ochotę na jagnięcinę, kup ją z dobrze znanego źródła, ale pamiętaj, że jeśli pochodzi z Chin, po prostu jej nie jedz! W 2013 roku policja aresztowała 900 Chińczyków, którzy próbowali sprzedawać szczury jako jagnięcina. Policja na miejscu znalazła ponad 9 kg mięsa szczurów.

5. Herbata

Zdjęcie: worldteanews.com

Herbata ma być dla Ciebie bardzo dobra. Chiny faktycznie produkują herbatę w dużych ilościach, ponieważ wielu Chińczyków lubi ją pić. W związku z tym wielu uważa, że herbata z Chin jest dla nich dobra. Jednak to nieprawda. Zanim więc pozwolisz sobie na pokusę kupowania herbaty z Chin, pamiętaj, że może ona zawierać blisko 30 bardzo toksycznych chemikaliów. Aby być bezpiecznym, po prostu trzymaj się z dala od chińskich herbat.

Czytaj: 9 produktów z Chin, których koniecznie trzeba unikać!

6. Wino

Zdjęcie: chinawinecompetition.com

Jeśli chodzi o wino, wszyscy wiemy, że niektóre regiony świata są bardziej znane niż inne ze względu na doskonałą jakość, jaką produkują. Chiny z pewnością nie są jednym z tych regionów.

Wina, które pochodzą lub są produkowane w Chinach, mimo że są wytwarzane z winogron, tak jak w wielu innych częściach świata, zawierają bardzo dużo cukru, który nie jest dla Ciebie dobry. Oprócz tego zawierają kilka sztucznych aromatów, których Twój organizm z pewnością nie potrzebuje.

7. Wieprzowina

Zdjęcie: twitter.com

Chińczycy jedzą więcej wieprzowiny niż wołowiny. Dzieje się tak, ponieważ wieprzowina jest faktycznie tańsza niż wołowina o prawie połowę.

Problem polega na tym, że chińskie firmy tak bardzo wpadają na pomysł sprzedaży większej ilości wołowiny, a nawet wieprzowiny, że uciekają się do dodawania dodatków wypełnionych boraksem do sprzedawanej wieprzowiny, aby w końcu wyglądała jak wołowina. Jest to bardzo ryzykowne dla konsumenta, zwłaszcza że nieświadomie spożywają niebezpieczne substancje.

Czytaj: Ten słynny wodospad w Chinach wygląda jak z filmu fantasy

8. Sos sojowy

Zdjęcie: yourhealthfun.com

Sos sojowy można łatwo znaleźć w wielu polskich domach, mimo że zawiera bardzo dużo sodu. Świetnie smakuje, gdy dodaje się go do ryżu lub jako aromat do każdego dania inspirowanego kuchnią azjatycką.

Niestety sos sojowy pochodzący z Chin zawiera 4-metyloimidazol, który jest substancją chemiczną powodującą raka. Nie mówimy, że substancja chemiczna jest obecna w każdej butelce sosu sojowego, ale jest obecna w około 25% ilości sosu sojowego pochodzącego z Chin. Jeśli więc nadal nalegasz na zakup sosu sojowego do użytku w kuchni, upewnij się, że nie pochodzi on z Chin.

9. Jajka

Zdjęcie: aviculturaindustrial.com.br

Faktem jest, że wiele pokarmów, które jemy, pochodzi z Chin. Obejmuje to też jajka. Jeśli nigdy nie zauważyłeś, niektóre jajka, które znajdziesz w sklepie spożywczym, nie pochodzą dokładnie z lokalnych farm.

To wystarczający powód, aby następnym razem dokładnie sprawdzić etykiety, ponieważ nie chcesz ostatecznie kupować tych, które pochodzą z Chin. Dlaczego? Cóż, ponieważ fabryki w Chinach używają parafiny i wodorowęglanu wapnia w jajach, które eksportują, więc kiedy je jesz, ryzykujesz zatruciem.

10. Zielony groszek

Zdjęcie: twitter.com

Zielony groszek jest bogaty w błonnik, a także zawiera przeciwutleniacze i jest świetny dla zdrowia. Jeśli kupujesz zielony groszek importowany z Chin, tak naprawdę nie ma gwarancji, że to, co jesz, to tak naprawdę zielony groszek.

Dzieje się tak, ponieważ przez większość czasu zielony groszek z Chin jest faktycznie tworzony w laboratoriach przy użyciu dziwnej mieszanki różnych produktów. W związku z tym to, co możesz mieć w nazwie sera, może w rzeczywistości być jakimś rodzajem mikstury sojowej, wybielaczami do żywności, groszkiem śnieżnym i wieloma innymi konserwantami.

Zielony groszek z Chin rzadko jest prawdziwy. Zawiera tak wiele rakotwórczych chemikaliów, a także uniemożliwia czerpanie pełnych korzyści z prawdziwego rodzaju zielonego groszku.

johannesfloe.com – Art to remember