W 1704 r. Isaac Newton przewidział, że w tym roku nastąpi koniec świata

0
355
Isaac Newton przewidział w nowo odkrytych pismach, że „świat skończy się w 2060 r. wraz z powtórnym przyjściem Jezusa”. Źródło: Twitter

Matematyczna teoria Newtona wyjaśniająca, dlaczego świat skończy się w tym stuleciu.

W historii istniało wiele różnych kultur i religii, które określały pewien scenariusz „końca świata”, któremu towarzyszyła data. Wiele z tych dat minęliśmy, nic się nie wydarzyło, a ostatnim był rok 2012, który w kalendarzu Majów był uważany za ostatni dzień ludzkości. Istnieje obszerna lista różnych scenariuszy końca świata prezentowanych przez różne kultury, z których większość została napisana przed Chrystusem.

Wspólną cechą wszystkich tych scenariuszy jest to, że opierają się na wierzeniach i żaden z nich nie ma wyraźnego powodu, dlaczego świat się skończy.

Każde wydarzenie, które w pewnym sensie przewidywano we współczesnej historii, odbywało się wyłącznie przy użyciu matematyki, która jest również prawdopodobnie narzędziem naszej ewolucji technologicznej. Powodem, dla którego o tym wspominam, jest to, że istnieje teoria „końca świata”, która nie opiera się na wierzeniach, ale na matematyce.

Osobą, która wymyśliła tę teorię, jest nikt inny jak Isaac Newton, jeden z największych matematyków w historii. Oprócz tego, że słynął z tworzenia podstawowych praw fizyki, które stały się filarami współczesnej nauki, był także tym, który stworzył rachunek różniczkowy, coś, z czego korzystamy na co dzień.

Isaac Newton przewidział w 1704 roku, że koniec świata nastąpi w 2060 roku.

Twitter

Dlaczego 2060?

Teoria ta nie jest starą legendą, ale faktycznie spisaną rzeczą na kartce przez Issaca Newtona i datowaną na 1704 rok. Newton jest znany z tego, że pisał swoje prace na zagubionych kawałkach papieru, które zawsze się gubiły. Może to być jeden z powodów dlaczego ta konkretna kartka papieru została zachowana i odkryta setki lat później.

Oprócz równań matematycznych na dole strony, istnieje 7 punktów, które upraszczają powód, dla którego świat skończy się w 2060 roku. Nie tylko matematyka, ale podstawa z Księgi Daniela doprowadziła go do tej teorii. Dla tych, którzy mogą nie być tego świadomi, Biblijna Księga Daniela (znana również jako Proroctwo Daniela) jest najstarszym testamentem chrześcijaństwa, który skupia się na pierwszych krokach ludzkości z religijnej perspektywy. Książka skupia się również na biblijnej apokalipsie i sposobach, w jakie może do tego dojść.

Na podstawie proroctw z Księgi Daniela Newton stwierdził, że apokalipsa nadejdzie nie wcześniej niż 1260 lat od roku 800 naszej ery, czyli nie wcześniej niż w roku 2060.

Przede wszystkim termin „koniec świata” ma wiele znaczeń na tym świecie, ale to, co Newton ma na myśli, mówiąc o końcu świata, jest czymś innym niż to, co większość ludzi nazywa końcem świata. Większość ludzi definiuje to jako koniec istnienia lub koniec naszego człowieczeństwa, w którym wszyscy umieramy.

Czytaj: 29 legendarnych naukowców na jednym zdjęciu

„Koniec świata”, do którego odnosi się Newton w swojej teorii opartej na Księdze Daniela, polega na tym, że nastąpi to, gdy Jezus powróci i przyniesie pokój temu światu, będąc władcą przez całe tysiąclecie. Jezus spali wszystkich tych, którzy zepsuli chrześcijaństwo dla własnej korzyści i nauczy nas wszystkich żyć w harmonii. Ci, którzy mu się sprzeciwią, zmierzą się z jego gniewem, a ci, którzy go przyjmą, zmierzą się z jego miłością.

Opierając się na wierzeniach i matematyce Newtona, świat zakończy się 1260 lat od założenia Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Święte Cesarstwo Rzymskie zostało założone w 800 roku. Powód, dla którego wybrano utworzenie Świętego Cesarstwa Rzymskiego, można znaleźć w Księdze Daniela.

Nauka i religia

Jeden z najstarszych argumentów na Ziemi mówi, że nauka i religia nie idą w parze, ale dlaczego największy umysł naukowy w historii wierzył w religię? Nawet Albert Einstein bardzo wierzył w religię.

W tej teorii mamy do czynienia z kombinacją matematyki i religii, prorocze obliczenia Newtona naprawdę pokazują jego mentalność, pokazując nie tylko wiarę w naukę i religię, ale także widząc, jak łączą się one jak dwie rzeczy, które mogą się nawzajem uzupełniać.

Wielu krytyków z XVII wieku opisywało, że praca naukowa Newtona zbyt wyprzedza swoje czasy, ponieważ ci, którzy ją czytali, czuli się jak czytanie rzeczywistej przepowiedni o świecie, który wydawał im się tylko fantazją, ponieważ nie byli w stanie tego zrozumieć.

Dla większości naukowców religia może wydawać się fantazją, ponieważ nie poświęcili czasu na jej dogłębne zbadanie. Tak samo jest z ekstremistycznymi ludźmi religijnymi, którzy nie wierzą w naukę ani technologię. To po prostu błędne koło, w którym ludzie zamykają się we własnych przekonaniach, nie dbając o słuchanie z innej perspektywy.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Czy Newton ma rację?

Czy Newton ma rację co do tej teorii? Czas pokaże, ale większość pracy, która została wykonana przez Newtona na podstawie teoretycznej, jest w takim samym stopniu praktyczna, jak poprawna i wiarygodna, co pozwala nam wierzyć, że Newton ma rację.

Nie tylko teoria Newtona, ale sposób, w jaki żyje i zachowuje się nasze społeczeństwo, każe mi myśleć, że koniec jest bliski. Nawet pierwsza generacja sztucznej inteligencji w projekcie z MIT w 1973 r. wskazywała, że w oparciu o nasze nawyki świat w tym stuleciu dobiegnie końca.

Tak, ewoluujemy z perspektywy technologicznej, ale jeśli chodzi o aspekt społeczny, ewoluujemy jako istoty ludzkie. Większość z nas zapomina, czym jest istota ludzka. Jeśli Jezus nie zejdzie, aby nas uporządkować, to ten świat, w tym cała jego populacja, spłonie w ten czy inny sposób w ciągu tego stulecia.

Nie mam na myśli spalenia w ogniu piekielnym, ale spalenia bronią masowego rażenia. Myśląc o tym, może to jest to, do czego Stary Testament odnosił się przez cały czas, kiedy mówiono, że będziemy płonąć w ogniu piekielnym. Po raz kolejny czas pokaże, mam tylko nadzieję, że dotrwamy do 2060 roku.

Czytaj: Jeśli nic nie zmienimy, świat skończy się już za 31 lat. Nowe badania przerażają.