W 1895 roku w całym stanie Ohio były tylko 2 samochody, a mimo to zderzyły się ze sobą

0
1302

Znany jako pierwszy na świecie wypadek samochodowy, wydarzył się w stanie Ohio w roku 1895.

Według Ohio History Central, w tym czasie w całym stanie Ohio były tylko dwa samochody, co jest dość niewiarygodne, że mogły się ze sobą zderzyć. Najprawdopodobniej stało się tak, ponieważ na przełomie XIX i XX wieku Ohio było liderem technologii motoryzacyjnej – postrzegano ich jako innowatorów.

Dopiero później, w XX wieku, miasto Detroit w stanie Michigan stało się centrum amerykańskiej produkcji samochodów. Tak więc, ze względu na kluczową rolę Ohio na początku przemysłu samochodowego, stało się ono miejscem wielu pierwszych samochodów w ogóle. Wśród tych pierwszych był oczywiście pierwszy wypadek samochodowy.

Czytaj: Najszersza autostrada na świecie obejmuje aż 26 pasów

Pierwszy wypadek miał miejsce w 1891 roku, James William Lambert był jednym z kierowców pierwszego wypadku samochodowego w historii Ameryki. W pojeździe Lamberta był również pasażer, James Swoveland, uderzyli w korzeń drzewa, co spowodowało utratę kontroli nad samochodem. Następnie wpadli na zaczep, na szczęście obrażenia od wypadku były bardzo niewielkie, a Lambert później opatentował ponad sześćset różnych wynalazków. Niemal wszystkie jego patenty były w jakiś sposób związane z przemysłem samochodowym.

Ale to nie jest krach, który nas interesuje! Naprawdę zabawny wypadek samochodowy miał miejsce kilka lat później, w 1895 roku, kiedy w stanie Ohio zarejestrowane były tylko dwa pojazdy.

A jednak jakoś ci dwaj kierowcy odnaleźli się i nie tylko się odnaleźli, ale też zderzyli się ze sobą. Był to jeden z pierwszych w historii wypadków samochodowych zarejestrowanych na drogach Ohio.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Facebook

Powodem było to, że drogi po prostu nie były tworzone dla wielu pojazdów w tym czasie, co doprowadziło do licznych wypadków samochodowych we wczesnych dniach przemysłu samochodowego i spowodowało całkowitą przebudowę dróg.

Wpłynęło to również na środki bezpieczeństwa w znanych nam dzisiaj samochodach, takie jak pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne. Chociaż tragicznie jest myśleć, że wiele osób zginęło w wypadkach samochodowych tylko dlatego, że wynalazcy nie poświęcili wystarczającej uwagi bezpieczeństwu drogowemu i podstawowemu bezpieczeństwu pasażerów, przynajmniej zapewniło to wprowadzenie niezbędnych zmian.

Czytaj: Stań się częścią Gwardii i zdobądź złoty kontrakt!