W Chinach 10-piętrowy blok postawili w ciągu jednej doby!

0
351

Chińska firma budowlana Broad Group chwali się swoim najnowszym osiągnięciem, które naprawdę robi wrażenie. W niecałe 29 godzin postawiła 10-piętrowy blok mieszkalny.

Dziesięciopiętrowy blok mieszkalny ze stali nierdzewnej został wybudowany w 28 godzin i 45 minut!

Chińska firma Broad Group zbudowała modułowy 10-piętrowy blok mieszkalny o nazwie Living Building w nieco ponad jeden dzień w Changsha w Chinach.

Wideo wydane przez Broad Group pokazuje 10-piętrowy budynek wznoszony w Chinach przez duży zespół pracowników i trzy dźwigi w ciągu 28 godzin i 45 minut.

Według firmy jest to „najkrótszy na świecie okres budowy” dla budynku tej skali.

Blok mieszkalny zbudowany z modułów ze stali nierdzewnej

Blok mieszkalny został złożony ze standardowych jednostek modułowych wielkości kontenera, które zostały wyprodukowane w fabryce przez Broad Group i mają konstrukcję ze stali nierdzewnej.

Każdy moduł ma 12,19 m długości, 2,44 m szerokości i trzy metry wysokości.

Moduły w kształcie kontenera ułożone w stos, jedna ściana każdej jednostki składa się, aby stać się płytą podłogową i stworzyć wolną od kolumn przestrzeń o wymiarach 12 metrów na 4,8 metra. Okna i balkony wysuwają się z jednostki, aby zamknąć przestrzenie.

Czytaj: To chińskie zioło zabija komórki raka w 40 dni

„W ciągu jednego dnia można zbudować 10 kondygnacji”

Moduły są transportowane na miejsce wraz ze wszystkimi wykończeniami elektrycznymi i wewnętrznymi, co oznacza, że budowa może nastąpić szybko. Każdy moduł zawierał już izolację, okablowanie oraz systemy wentylacyjne.

„Niezwykle prosta instalacja na miejscu: wystarczy dokręcić śruby i podłączyć wodę i elektryczność, 10 pięter można wznieść w ciągu jednego dnia” – powiedziała firma.

Czytaj: Kiedy zostanie otwarta Panorama Racławicka we Wrocławiu?

Wideo pokazuje w pełni ukończony apartamentowiec, urządzony z białymi ścianami oraz drewnianymi ramami okiennymi i podłogą.

Każda z jednostek modułowych została wykonana ze ścian i podłóg zbudowanych z płyty ze stali nierdzewnej, która składa się z dwóch płyt ze stali nierdzewnej oddzielonych setkami rur ze stali nierdzewnej.

Według firmy te płyty z rdzeniem B są 10 razy lżejsze i 100 razy mocniejsze niż „konwencjonalne” płyty podłogowe.

System tej firmy może być używany w przypadku 200-piętrowych drapaczy chmur

Według firmy tę metodę budowy można by wykorzystać również do budowy budynków użyteczności publicznej, a nawet drapaczy chmur.

„Doskonale nadaje się do luksusowych rezydencji, 200-piętrowych wieżowców, a także pomysłu na budynki użyteczności publicznej i mieszkalne” – mówi firma Broad Group.

Broad Group to chiński producent urządzeń klimatyzacyjnych, który rozszerzył swoją działalność o budowę modułową. W 2012 roku firma Broad Group przedstawiła plany budowy 220-piętrowego wieżowca, który byłby najwyższym budynkiem na świecie, z elementów modułowych w ciągu siedmiu miesięcy.

Jednak budowa budynku została zatrzymana wkrótce po rozpoczęciu z powodu obaw o bezpieczeństwo i braku zgody rządu. Później doniesiono, że fundamenty budynku zostały przerobione na hodowlę ryb.

Broad Group zapewnia, że jej budynki są bardzo trwałe i odporne na trzęsienia ziemi, a w razie potrzeby można je zdemontować i postawić w innym miejscu.

 Cały proces budowania, a raczej układania i łączenia poszczególnych modułów bloku wraz z efektem końcowym można zobaczyć w poniższym wideo.

johannesfloe.com – Art to remember