W klinice „Budzik” aż troje dzieci wybudziło się ze śpiączki!

0
697
Radosna wiadomość została ogłoszona na Facebooku. Zdjęcie: facebook.com

Takie pozytywne wiadomości aż chce się pisać w poniedziałkowe popołudnie. W klinice „Budzik” lekarze wybudzili ze śpiączki aż troje dzieci: Wiktorię, Julitę i Patryka. To cudowna wiadomość!

Wybudzona Wiktoria!

Wiktoria zapadła w śpiączkę w styczniu 2018 roku. Przez wiele miesięcy jej stan nie ulegał poprawie. Wybudzenie dziewczynki zszokowało rehabilitantów i terapeutów, pracujących w klinice „Budzik”. Wiktoria w ekspresowym tempie wraca do zdrowia. Opanowała już pisanie, czytanie i nawet grę w szachy. To wróży naprawdę dobrze.

Wybudzony Patryk!

Z kolei Patryk, zapadł w śpiączkę po wypadku komunikacyjnym. Chłopiec był piłkarzem lokalnego klubu piłkarskiego Wicher Mogilno. Do kliniki „Budzik” trafił 10 października 2018 roku z rozległym udarem mózgu. Dzięki rehabilitacji i zapałowi terapeutów udało się wybudzić chłopca ze śpiączki 8 lipca.

Wybudzona Julita!

Julita trafiła do kliniki „Budzik” w kwietniu 2019 roku. Czternastolatka została potrącona przez samochód, po czym zapadła w śpiączkę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całego personelu kliniki „Budzik” udało się dziewczynkę wybudzić 12 lipca.

Kolejne trzy wybudzenia w Klinice „Budzik” dla Dzieci!Wybudzona Wiktoria!Wiktoria zapadła w śpiączkę w styczniu 2018…

Publisert av Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" Fredag 12. juli 2019

PRZECZYTAJ TAKŻE: W Warszawie powstanie Klinika „Budzik” dla dorosłych!

Każda z rodzin jest bardzo szczęśliwa. Wszystkich wybudzonych pacjentów czeka rekonwalescencja.

Klinika „Budzik”

Jak podaje wikipedia: „Ewa Błaszczyk w 2002 roku razem z księdzem Wojciechem Drozdowiczem założyła fundację „Akogo?”, działającą na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych. Jej celem było wybudowanie Kliniki Neurorehabilitacyjnej „Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka, będącej pierwszą w Polsce kliniką dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Otwarcie kliniki miało miejsce 7 grudnia 2012″.

Przez cały czas trwania kliniki lekarzom udało się wybudzić 40 osób.

Wiadome jest też to, że Ewa Błaszczyk założyła fundację „Akogo?” po tym, jak jej córka Ola zakrztusiła się popijając tabletkę wodą i zapadła w śpiączkę. Nie udało się jej wybudzić po dziś dzień.

Jesteś z Warszawy? Koniecznie zajrzyj do f7warszawa.pl