W prosty i tani sposób odetkasz zapchaną toaletę. Wystarczy, że użyjesz…

0
975

To może się zdarzyć w każdym domu. Zbyt duża ilość papieru toaletowego może zapchać odpływ z muszli klozetowej. Nie posiadasz przepychacza do rur, specjalny sprzęt ma tylko hydraulik, na którego chwilowo nie masz pieniędzy? Jeżeli problem jest poważny, będziesz musiał wydać sporo pieniędzy. Na szczęście pewien YouTuber zdradza prosty, szybki i tani sposób na odetkanie toalety przy pomocy rzeczy, którą każdy z nas ma w swoim domu. 

Kiedy toaleta jest zapchana najczęściej używamy przepychacza, ale nie zawsze jest to efektywne rozwiązanie. Nie jest także najlepszym rozwiązaniem stosowanie, drogich, chemicznych produktów, po których człowieka aż dusi. Na szczęście jest tanie i łatwe rozwiązanie, o którym prawdopodobnie nigdy byś nie pomyślał, a mianowicie: płyn do mycia naczyń!

źródło: gifer.com

A dokładnie potrzebujesz:

  • płynu do mycia naczyń (nieważne jakiej marki)
  • wiadra ciepłej wody
  • i troszkę cierpliwości

Najtańsze płyny do mycia naczyń także się sprawdzają. Należy wlać szklankę płynu do mycia naczyń do zatkanej toalety. Płyn powinien powoli spłynąć na dno toalety. Następnie należy wlać pół wiadra ciepłej wody. Ciepłej wody należy wlać tyle, ile się zmieści, żeby się nie przelało.

Uwaga!

Woda nie może być wrząca, bo w ten sposób uszkodzisz toaletę. Należy odczekać 30 minut, aż płyn do mycia naczyń i ciepła woda wystarczająco zmiękczą zator tak, żeby można go było spuścić. Następnie możesz spłukać toaletę. Zator zniknął!

Środek ostrożności

Możesz regularnie stosować tę sztuczkę jako środek ostrożności, aby zadbać o to, żeby Twoja toaleta się znowu nie zatkała. Regularnie wlewaj więc płyn do mycia naczyń do swojej toalety, a szansa na to, że znowu się zatka, będzie bardzo mała.

Uważasz, że to pomocne? Podziel się tą wiedzą, ze wszystkimi Twoimi znajomymi!

PRZECZYTAJ TAKŻE: CYTRYNA TO IDEALNY KOSMETYK DLA SKÓRY TWARZY – f7dobry.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się  tutaj.

Polecam przepis na DOMOWE, CHRUPIĄCE PRAŻYNKI – f7kulinarne.com