W Rosji krowy noszą okulary VR, aby zmniejszyć ich lęki i zwiększyć produkcję mleka

0
613

Aby zmniejszyć niepokój krów, zwiększyć ich komfort i produkcję mleka, ferma bydła w moskiewskiej dzielnicy Ramensky wyposażyła swoje stado w specjalne okulary VR.

Rosyjscy naukowcy opracowali urządzenie przedstawiające projekcję wirtualnej rzeczywistości dla krów.

Badania wykazały, że istnieje związek między stanem emocjonalnym krowy a dzienną wydajnością mleka. W przeszłości słyszeliśmy, że na farmie puszczano dla swoich krów kojącą muzykę klasyczną, aby obniżyć ich poziom stresu i zwiększyć wydajność, ale wraz z postępem technologii postanowiono wprowadzić nowe rozwiązania, aby polepszyć ich nastrój.

Czytaj: Zmęczony chłopiec zdrzemnął się ze swoją krówką

I tak na przykład farma RusMoloko w Moskwie niedawno wyposażyła swoje bydło w okulary VR dostosowane do „cech strukturalnych głów krów”.

Okulary VR dla krów mogą niedługo stać się standardem w Rosji (msh.mosreg.ru)

Wiadomości o niecodziennym eksperymencie w RusMoloko pojawiły się ostatnio we wszystkich gazetach w Rosji, po tym jak zdjęcie krowy w dużych okularach VR do wirtualnej rzeczywistości stało się popularne w mediach społecznościowych.

Początkowo ludzie myśleli, że to żart, ale moskiewskie Ministerstwo Rolnictwa i Żywności potwierdziło, że przeprowadzono eksperyment, aby sprawdzić, w jaki sposób rzeczywistość wirtualna wpłynie na nastrój krów i wydajność mleczną.

Twórcy unikalnych okularów VR współpracowali ściśle z rolnikami i weterynarzami, aby upewnić się, że urządzenia nadają się do użytku przez krowy. Nie jest jasne, jak długo zwierzęta nosiły zestawy słuchawkowe, ale według Moscow Times wstępne testy doprowadziły do „zmniejszenia niepokoju i poprawy ogólnego nastroju emocjonalnego w stadzie”.

Drugi etap eksperymentu skupi się na tym, jak rzeczywistość wirtualna wpływa na wydajność mleczną krów.

Zdjęcie: MINISTERSTWO ROLNICTWA I ŻYWNOŚCI W MOSKWIE

Na co patrzą krowy przez te specjalne okulary VR?

Ministerstwo oświadczyło, że krowy patrzą na pastwiska w lecie.

Naukowcy zakładają rozszerzenie eksperymentu „VR dla krów”, ponieważ widzą pozytywne wyniki tego badania pilotażowego.

Czytaj: To najprawdopodobniej najmniejsza krowa na świecie!