W sklepach można kupić wegański boczek

0
860
W brytyjskich sklepach sieci Waitrose można kupić wegański boczek (Zdjęcie: Waitrose)

Weganie, którzy tęsknią za smakiem bekonu i chcą alternatywy dla zaspokojenia starych zachcianek, mogą w sieci brytyjskich supermarketów Waitrose kupić facon – sztuczny bekon.

Firma Waitrose & Partners po raz pierwszy wprowadziła na rynek markowy wegański bekon, aby zaspokoić potrzeby osób na diecie roślinnej. Możesz kupić plastry bekonu, które są wykonane z seitanu (jest to wysokobiałkowy, wegański produkt spożywczy otrzymywany z glutenu pszennego, substytut mięsa).

Firma Waitrose chce zachęcić osoby, które nie jedzą mięsa, do kupowania produktów w ich sklepie. Facon idealnie nada się do kanapek, które będą jeszcze smaczniejsze. Mówi się, że wegański bekon ma ziemisty smak i został utwardzony w syropie klonowym, aby dodać nutę słodyczy.

Firma zdecydowała się na taki ruch po zauważalnym wzroście popytu na produkty wegańskie najwyższej jakości. Informują, że sprzedaż produktów w całej kategorii wegańskiej wzrosła o 35% w porównaniu do ubiegłego roku. Konkretne wyszukiwanie wegańskiego boczku na Waitrose.com wzrosło o 94%. To dobra wiadomość dla każdego, kto nie je mięsa, a szukał alternatywy dla boczku.

Czytaj: Szokująca akcja PETA – grillowany „pies” w centrum miasta

Wegański makaron Laksa również wchodzi w skład nowego asortymentu. (Zdjęcie: Waitrose)

Inne nowości w ofercie wegańskiej to ravioli z pieczarek i pieczonego czosnku.

Pojawią się również trzy nowe gotowe posiłki wegańskie: jarzynowy makaron Laksa, curry warzywne Goan oraz pieczona miska warzywna z dyni „Gill Sans”.

Simona Cohen-Vida, twórczyni produktów wegańskich w Waitrose & Partners, powiedziała: „Wytwarzanie pysznych, innowacyjnych i doskonałej jakości produktów wegańskich to ogromna część naszych działań”.

Nasze wegańskie plastry boczku były starannie wędzone, aby uzyskać głęboki, bogaty smak, a przyprawy użyte do seitanu sprawiają, że boczek nadaje się do smażenia„.

Dodaj plastry bekonu do kanapki z kawałkami sosu pomidorowego lub nałóż bekon na ulubiony wegański burger w piątkowe wieczór po pracy. Będzie to wspaniała uczta„.

Czytaj: Warszawa w najlepszej 10-tce miast na świecie. Chodzi o miasta przyjazne weganom.