W Szczecinie hitem sprzedaży są bombki choinkowe w kształcie paprykarza

0
364
Zdjęcie: Facebook/Paprykarze na chionkę

Ludzie jak szaleni kupują choinkowe bombki w kształcie paprykarza szczecińskiego. „Jedni są zachwyceni, inni przerażeni”.

Paprykarz dla mieszkańców Szczecina to coś więcej niż produkt spożywczy. To dla nich symbol Szczecina. Rybny przysmak od wielu lat ma w mieście swój pomnik.

A w tym roku do kolekcji dołączają bombki w kształcie puszki paprykarza szczecińskiego. Tegoroczna choinka może wyglądać wyjątkowo w wielu szczecińskich domach.

Słynny paprykarz w te święta może pojawić się nie tylko na ich stołach, ale także na ich choinkach! 

Facebook

Jak mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Mirosław Wasilewski, pomysłodawca bombki w kształcie paprykarza, pomysł pojawił się już w 2020 roku.

Klienci dopytywali o wzór, który przedstawiałby jakiś motyw związany ze Szczecinem. Pomyśleliśmy o paprykarzu, który kojarzony jest z naszym miastem w całym kraju i nie tylko. Nawet sklepy polonijne w Chicago mają go w swojej ofercie. Plany pokrzyżowała nam pandemia, ale w tym roku ruszamy ze sprzedażą na 100 procent – powiedział Wasilewski.

Pomysł bombek okazał się strzałem w dziesiątkę.

Facebook

Wasilewski dodaje, że pierwsze reakcje szczecinian pokazują, że pomysł był trafiony. 

Zainteresowanie jest duże. Jedni są zachwyceni, inni przerażeni, że coś takiego można powiesić na choince. Bombkami zainteresowało się też wiele firm, m.in. Pogoń Szczecin czy jeden z zakładów rybnych produkujących paprykarz, który zamówił bombki jako prezenty dla swoich dostawców – mówi.

Bombki produkowane są w Polsce tradycyjną rzemieślniczą metodą.

Jest to jedna forma, którą się wydmuchuje. Następnie jest ona srebrzona, po czym nakładane są warstwy kolorowej farby. Współpracujemy z firmą z Częstochowy, która wydmuchuje dla nas i częściowo przyozdabia bombki. Następnie wraz z małżonką osobiście malujemy i pakujemy je już w Goleniowie – mówi Wasilewski.

Czytaj: Poznań to najbardziej zakorkowane miasto w Polsce!

Ile trzeba zapłacić za taką bombkę?

Za taką bombkę w kształcie puszki paprykarza szczecińskiego trzeba zapłacić 18 zł.

Facebook

Ozdobę świąteczną można kupić przez cały rok w sklepie odzieżowym Elegant w Goleniowie, w okresie przedświątecznym można kupić także w punkcie na terenie szczecińskiej Galerii Gryf na Osiedlu Słonecznym oraz na wybranych jarmarkach i kiermaszach w regionie. Niebawem ruszy także sprzedaż online. Wszystkie informacje będą na bieżąco publikowane na Facebooku, na profilu „Paprykarze na choinkę”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Pan Wasilewski podkreśla, że paprykarz to nie jedyny spożywczy motyw bombki, w który można zaopatrzyć się u niego na Boże Narodzenie.

Mamy także serię owocowo-warzywną m.in. z ogórkami, które są niezwykle popularne w Niemczech, a także bombki z hot-dogiem, kuflem piwa czy ciastem marchewkowym. Z poza spożywczych motywów dużą popularność notuje seria z klasykami polskiej motoryzacji, jak Maluch, Warszawa, Nysa czy Polonez. Mogę zdradzić, że na następny sezon mamy już zaprojektowany prototyp bombki w kształcie konserwy turystycznej i pasztetu. Na pewno pojawią się też inne wzory nawiązujące do żywności. Jako producent jesteśmy w stanie wykonać na bombce puszki logo dowolnej firmy, sklepu czy hurtowni w krótkich seriach – podsumował.

Facebook
Facebook

Czytaj: Jak przeżyć święta i nie zwariować? Porady dla introwertyków!