W Szczecinie zjesz jedną z najlepszych pizz neapolitańskich na świecie!

0
177
Sobotnie wieczory to czas, kiedy na świecie zjadane jest najwięcej pizzy w całym tygodniu. (zdjęcie: pl.freepik.com)

Mistrz pizzy, Melio Kosti, z pizzerii MonoPoli w Szczecinie, reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Pizzy. Po ocenieniu jego pizzy, piekarz zdobył trzecie miejsce. Jak mówi, sędziowie dokładnie obserwowali, co robi i jakich używa składników.

Punkty za to, jak tę pizzę wypieczesz, jak pracujesz z ciastem, jak to wszystko zaprezentujesz, no i przede wszystkim też liczył się smak. Robiłem pizzę z konfiturą z czerwonej kalabryjskiej cebuli. Bardzo fajna, słodka i zupełnie inna niż taka, którą możemy kupić w sklepie, np. polską zwykłą cebulę. Do tego była ricotta di capra fresca, czyli świeży ser kozi — powiedział Melio Kosti w wywiadzie dla Radia Szczecin.

CZYTAJ: Happy Pizza to pizza sprzedawana z bardzo ciekawym dodatkiem

Chociaż Kostki w tegorocznej edycji Mistrzostw Świata Pizzy zajął świetne trzecie miejsce, nie zamierza osiadać na laurach i chce dalej osiągać sukcesy. W przyszłym roku chce zwyciężyć!

Teraz marzenie o pierwszym miejscu staje się jeszcze silniejsze, więc muszę nieustannie się rozwijać i udoskonalać swoje umiejętności. Wiem też, co mogłem zrobić lepiej, aby nie brakowało mi tych 20-30 punktów – powiedział Kosti.

Mistrzostwa Świata Pizzy odbywają się co roku od 1991 roku. W tegorocznej edycji Polskę reprezentowało ośmioro kucharzy.

CZYTAJ NA F7.PL – Pierwszy w historii koronowany portret króla Karola pojawi się na najnowszych monetach koronacyjnych!